Strona głównaAktualnościRemont zabytkowej kopuły w Zdroju Wojciech

Remont zabytkowej kopuły w Zdroju Wojciech

W terminie 22.10 do 4.11 będą przeprowadzane prace remontowe zabytkowej kopuły w najpiękniejszym z lądeckich zakładów przyrodoleczniczych „Zdroju Wojciech”.

Zdrój Wojciech został wybudowany w 1680 roku bezpośrednio na źródle leczniczych wód termalnych, których uzdrawiające właściwości znane były już wiele wieków wcześniej. Obecny neobarokowy wygląd zawdzięcza on przebudowie z lat 1878 – 1880 roku, kiedy to bryła budynku oraz wnętrza zyskały wiele oryginalnych zdobień i wykończeń.

Remont odbędzie się w związku z wymianą okien w będącej perłą polskiej architektury uzdrowiskowe kopule. Uzdrowisko Lądek Długopole S. A. opiekuje się wieloma lądeckim obiektami uzdrowiskowymi, dokładając wszelkich starań, aby zachowały one swój unikalny, historyczny wygląd.

Remontowana kopuła znajduje się nad wzorowanym na tureckiej łaźni basenem termalnym oraz położoną na pierwszym piętrze pijalnią. W trosce o bezpieczeństwo odwiedzających, dostęp do nich zostanie zamknięty aż do zakończenia prac.

W tym czasie zamiast kąpieli w gorących wodach w basenie termalnym, goście będą mogli korzystać z kąpieli perełkowych w ponad 100 letnich, zabytkowych marmurowych wannach lub odbyć inny zabieg na bazie tych samych leczniczych wód, które zasilają basen.

Z kolei smakosze lądeckich wód mineralnych nadal będą mieć dostęp do zewnętrznych
źródeł „Chrobry”, „Dąbrówka” oraz źródła „Świętego Jerzego” w zakładzie
przyrodoleczniczym „Nowy Jerzy” .

Remont nie wpłynie na wykonywanie pozostałych zabiegów, a także na pracę części
hotelowej, restauracji oraz sprzedaż i planowanie zabiegów w punkcie informacyjnym. „Zdrój
Wojciech” będzie także nadal dostępny dla odwiedzających.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl