Strona głównaAktualnościRemont ulicy Bystrzyckiej w Świdnicy zakończony

Remont ulicy Bystrzyckiej w Świdnicy zakończony

Blisko 1,4 mln zł przeznaczyło miasto na remont drogi powiatowej. Dzięki temu kierowcy mogą komfortowo korzystać z ul. Bystrzyckiej. Większe bezpieczeństwo zagwarantowano pieszym i rowerzystom. Oficjalne otwarcie z udziałem władz powiatu, miasta i gminy Świdnica miało miejsce w piątek, 26 września.

Przebudowa drogi to ważna inwestycja, która bez dużego zaangażowania miasta nie mogłaby zostać zrealizowana.

– Gruntowny remont ulicy Bystrzyckiej był konieczny, ponieważ remonty fragmentów nie przynoszą finalnie dobrych efektów. Dzięki współpracy trzech samorządów i wsparciu projektu ze środków zewnętrznych kierowcy mogą mieć satysfakcję z podróżowania w komfortowych warunkach. W związku z inwestycją powstała ścieżka rowerowa i nowe zatoki autobusowe. Usprawnione zostało również włączenie ul. Bystrzyckiej w Westerplatte. To ważna inwestycja nie tylko dla powiatu, ale mieszkańców Świdnicy, stąd nasze wsparcie – mówi prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Cała inwestycja kosztowała ponad 3,3 mln zł. 1,18 mln zł pochodziło z budżetu Świdnicy, 0,34 mln zł to wkład powiatu. Gmina Świdnica przekazała na ten cel 0,15 mln zł. Pozostała kwota pochodziła z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W związku z inwestycją miasto zrealizowało również zadanie montażu nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED. Na ten cel przeznaczono dodatkowo blisko 210 tys. zł.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl