Strona głównaAktualnościRajd wiosenny „W Pogoni za Złotym Pociągiem”

Rajd wiosenny „W Pogoni za Złotym Pociągiem”

Zapraszamy mieszkańców zainteresowanych pięknymi, starymi automobilami do spotkania z uczestnikami rajdu „W Pogoni za Złotym Pociągiem”, którzy w dniach 20-22 maja przejadą przez Dolny Śląsk, zatrzymując się po drodze m.in. w Wałbrzychu, Świdnicy i Srebrnej Górze. 

W rajdzie uczestniczyć będzie 50 załóg, czyli ponad 100 osób m.in. z Warszawy, Wrocławia, Poznania, czy Gliwic. Będzie również 6 załóg niemieckich. Wśród samochodów zobaczymy tak unikalne auta jak Opel z 1935 roku, DKW z 1937, Wanderer z 1940 roku, a także bardzo ciekawe auta powojenne z takimi ikonami motoryzacji jak Citroeny 2CV i DS, Volvo P1800, czy Jaguar E-type.

Plan rajdu:

19 maja (czwartek) – wieczorem uczestnicy spotykają się w okolicach Oleśnicy,

20 maja (piątek) – rano przejazd do Zamku Książ. Pojazdy będzie tam można oglądać od godziny 11.00. Po godzinie 14.00 wszystkie auta zaprezentują się w przepięknej scenerii deptaku w Szczawnie Zdroju. Po godzinie 16.00 auta przejadą do Muzeum Sportów Motorowych w Wałbrzychu. Później załogi udadzą się do Pałacu w Jedlince, skąd odjadą na miejsce noclegu w okolicach Pieszyc.

21 maja (sobota) – około godziny 10.00 załogi zaprezentują się na Rynku w Świdnicy
i w okolicach Kościoła Pokoju. Stamtąd około godz. 11.00 odbędzie się start do trasy konkursowej, która prowadzić będzie przez najbardziej znane rajdowe trasy wokół przełęczy Gór Sowich.   Późnym popołudniem załogi zameldują się w Srebrnej Górze, skąd udadzą się na zwiedzanie słynnej Twierdzy.

22 maja (niedziela) – uczestnicy Rajdu przejadą z Gór Sowich do Zamku Topacz w podwrocławskiej Ślęzy, gdzie na zamkowym dziedzińcu od godziny 12.00 odbędzie się ostatnia prezentacja pojazdów i zakończenie Rajdu.

????????????????????????????????????

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl