Strona głównaAktualnościPZU Trasa Zdrowia w Ząbkowicach Śląskich i Karpaczu? To możliwe!

PZU Trasa Zdrowia w Ząbkowicach Śląskich i Karpaczu? To możliwe!

Gmina Ząbkowice Śląskie oraz Gmina Karpacz znalazły się w gronie 35 gmin, które zostały zakwalifikowane do konkursu PZU Trasy Zdrowia, w ramach których firma PZU wybuduje w 30 najlepszych lokalizacjach trasy do uprawiania sportów takich jak bieganie, nornic walking, narciarstwo biegowe czy spacery.

PZU Trasa Zdrowia to mini kompleks rekreacyjno-sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje ścieżka o długości od 2 do 3 km, przystosowana do bezpiecznego uprawiania sportu na co dzień.

W skład takich tras będą wchodzić:

  • duża tablica startowa z regulaminem, mapą i numerami alarmowymi,
  • 9 instalacji treningowych wraz z tablicami informacyjnymi, zawierającymi propozycje ćwiczeń dla dzieci, dorosłych i seniorów,
  • duży kierunkowskaz wielofunkcyjny,
  • dwa mniejsze kierunkowskazy.

 

Co należy zrobić, aby to właśnie Ząbkowice Śląskie i Karpacz znalazły się w gronie finalistów? Należy pokazać, że to u nas jest największa potrzeba stworzenia takiej trasy, najwięcej mieszkańców takiej inwestycji oczekuje.

Na początek należy wybrać miejsce, gdzie taka trasa miałaby w naszej gminie powstać. Gmina Ząbkowice Śląskie przedstawiła dwie propozycje:

Propozycja nr 1:

mapa1

Propozycja nr 2:

mapa2

 

Wybraną propozycję należy przesłać na adres mailowy danuta.wyskwarska@zabkowiceslaskie.pl Im więcej zgłoszeń, wypowiedzi, tym większa szansa na przejście kandydatury Ząbkowic Śląskich do kolejnego etapu. Maile należy przesyłać do dnia 5 maja 2015r.

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl