Strona głównaAktualnościPuchar Polski Nordic Walking

Puchar Polski Nordic Walking

Sportowa sobota z nordic walking w Polanicy Zdroju. Polska Federacja Nordic Walking oraz Santander Consumer Bank zapraszają na Puchar Polski

 

  • Już w najbliższą sobotę, 6 lipca, w Polanicy Zdroju odbędzie się Puchar Polski Nordic Walking. To piąty przystanek na tegorocznej mapie tego cyklu zawodów.

  • Mieszkańcy miasta mają zapewniony darmowy start. Startować można w rywalizacji na dystansie 5, 10 lub 21 kilometrów.

 

  • Organizatorami zawodów są Polska Federacja Nordic Walking oraz Urząd Miasta Polanica Zdrój. Partnerem strategicznym jest Santander Consumer Bank.

 

Wrocław, 4 lipca 2019 r. Już po raz drugi w tym roku województwo dolnośląskie będzie gościć zawodników Pucharu Polski Nordic Walking. Przed dwoma tygodniami w Legnicy na linii startu stanęło ponad 300 fanów chodzenia z kijami. W najbliższą sobotę uczestnicy będą rywalizować o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.

Zawody rozpoczną się przy Muszli Koncertowej na ulicy Zdrojowej. Pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 10.00. Maszerujący mogą wybrać, na jakim dystansie będą rywalizować – przejść można 5, 10 lub 21 kilometrów. Wszystkie wyścigi rozgrywają się w podziale na płeć i wiek. Poszczególne kategorie będą niezależnie nagradzane, a zwycięzcy wyróżniani po każdej rozgrywce. Organizatorzy pamiętali także o najmłodszych uczestnikach – dla nich przygotowana jest specjalna trasa o długości 400 metrów.

Głównym celem zawodów jest zachęcenie jak największej liczby Polaków do aktywności fizycznej i promowanie sportowego stylu życia w rodzinach. – Puchary Nordic Walking to cykl największych w Polsce imprez poświęconych tej dziedzinie sportu. Biorą w nich udział setki uczestników, a z roku na rok liczba maszerujących rośnie, co nas bardzo cieszy – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking. – Poprzez pucharowy cykl chcemy pokazywać, jak duży wpływ na naszą kondycję psychofizyczną mogą mieć marsze z kijami. Zawody stanowią wyjątkową okazję do tego, by poczuć dreszcz sportowych emocji, ale także, by rozpocząć swoją przygodę z nordic walking – dodaje Joanna Ożóg z Santander Consumer Banku.

Uczestnicy mogą zgłaszać swój udział w zawodach drogą elektroniczną oraz bezpośrednio w biurze zawodów. Rejestracja zawodników na miejscu wydarzenia rozpocznie się w piątek, 5 lipca o godz. 17.00 i potrwa do 19.00, będzie też kontynuowana w dniu zawodów.

Osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z nordic walking od podstaw lub doszlifować swoją technikę, mogą wziąć udział w darmowych treningach organizowanych przez Akademię Zdrowia Santander Consumer Banku. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.00 w tym samym miejscu, co sobotnie zawody. Uczestnicy będą mogli liczyć na cenne rady specjalistów, którzy zadbają o naukę poprawnej techniki chodzenia z kijami.

Pełny harmonogram zawodów oraz wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronach pucharpolskinw.pl oraz akademia-zdrowia.com.

 

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia..

 

W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć pod nazwą „Nordic Walking na Receptę”. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Technikę chodzenia z kijami można doskonalić zupełnie za darmo od maja do sierpnia w ponad 30 miejscowościach w Polsce. Treningi odbywają się raz w tygodniu i są przeznaczone dla każdego, bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Inicjatywa jest organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking.

 

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane samochody, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe, sklepy i punkty usługowe.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

 

akademia-zdrowia.com

facebook.com/santanderconsumerbanksa/

 

zapisy na zawody: pucharpolskinw.pl

Zapraszamy do kontaktu:

Marta Lewkowicz

Clear Communication Group

Tel.: 512 643 009

E-mail : marta.lewkowicz@clearcom.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl