Strona głównaAktualnościPrzystanek “Zbiornik Sudety” oraz “Nowa Bielawa” stał się faktem – bielawska trakcja kolejowa będzie jeszcze dłuższa

Przystanek “Zbiornik Sudety” oraz “Nowa Bielawa” stał się faktem – bielawska trakcja kolejowa będzie jeszcze dłuższa

Od kilkunastu dni, na terenie nieczynnej od lat trasy kolejowej w Bielawie, trwają prace rozbiórkowe, co oznacza, że remont około 5,5 kilometrowego odcinka torów z Dzierżoniowa do Bielawy rozpoczął się już na dobre. To pierwszy etap, jednej z flagowych dla Bielawy inwestycji. A będzie kolejny. W ramach przedsięwzięcia, planowane jest bowiem wydłużenie przebiegu bielawskiej trakcji kolejowej o dwie kolejne stacje: “Zbiornik Sudety” oraz “Nowa Bielawa” (przy ul. Sowiej).

O ile pierwszy etap inwestycji jest ważny i potrzebny, w dużej mierze dla mieszkańców Bielawy, którzy będą mogli od września szybciej i bardziej komfortowo podróżować do Wrocławia, o tyle, po finalizacji drugiego etapu przedsięwzięcia, czyli dwóch dodatkowych przystanków, zadowoleni powinni być przede wszystkim turyści z Wrocławia i okolic Dolnego Śląska. Oczywiście, nie pozostanie to także bez znaczenia dla samej Bielawy. Liczba turystów odwiedzających nasze miasto i Góry Sowie, z pewnością wzrośnie.

Przystanki “Zbiornik Sudety” oraz “Nowa Bielawa” (przy ul. Sowiej) powinny funkcjonować w 2020 roku. Póki co, z niecierpliwością czekamy na wrzesień i przyjazd do Bielawy pierwszych pociągów.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl