Strona głównaAktualnościPrzyłącz się do akcji „Zielona Gmina Ząbkowice Śląskie”

Przyłącz się do akcji „Zielona Gmina Ząbkowice Śląskie”

Gmina Ząbkowice Śląskie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji „Zielona Gmina Ząbkowice Śląskie”, która będzie polegać na sadzeniu drzew i krzewów. Dekorując gminę zielenią, czynimy ją jeszcze żywszą, zdrowszą i bardziej przyjazną. Akcja, którą Urząd Miejski przeprowadzi po raz pierwszy, w celu zachęcenia mieszkańców do dbania o środowisko naturalne gminy i jej wizerunek.

-„W ubiegłym roku bardzo dużym powodzeniem cieszyła się u nas akcja sadzenia Dębów Wolności z okazji 25-lecia odzyskania przez nasz kraj wolności. Wtedy w naszej gminie drzewka sadziły dzieci z kilku przedszkoli, ale w projekt ten włączyło się również wielu rodziców i mieszkańców. Chcielibyśmy taką akcję wprowadzić w naszej gminie już na stałe, ale przy zaangażowaniu nie tylko szkół, ale również lokalnych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i wszystkich mieszkańców. Sadzenie nowych drzew czy krzewów to nie tylko dbanie o środowisko, ale również o przyjazny wizerunek naszego miasta i całej gminy.” – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

Całe przedsięwzięcie chcemy zorganizować wiosną 2015 r. Dokładny termin podany zostanie w najbliższym czasie. Udział w nim mogą wziąć wszyscy mieszkańcy gminy, wspólnoty mieszkaniowe oraz instytucje.

Akcja „Zielona Gmina Ząbkowice Śląskie” będzie przebiegała w II etapach:

  1. Przyjmowanie propozycji nasadzeń.
  2. Wykonanie nasadzeń.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o składanie formularzy zgłoszeniowych pisemnie do końca marca 2015 roku, wg załączonego wzoru, uwzględniając miejsce i gatunek drzew/krzewów. Miejscem nasadzeń musi być działka będąca własnością gminny położona w granicach administracyjnych Gminy Ząbkowice Śląskie.

Wyżej wymieniony formularz można dostarczyć osobiście, pocztą zwykłą lub za pośrednictwem Internetu na adres:

Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich

ul. 1 Maja 15, 57-200 Ząbkowice Śląskie,

Adres e-mail: urzad@zabkowiceslaskie.pl­

Wzór formularza uprawniającego do wzięcia udziału w przedmiotowej akcji dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Dodatkowych informacji w sprawie akcji „Zielona Gmina Ząbkowice Śląskie” udziela Justyna Kijak – pokój nr 16 (I piętro) w Urzędzie Miejskim lub pod nr tel. (74) 8-165-367, e-mail: justyna.kijak@zabkowiceslaskie.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

zielona gmina zabkowice slaskie

UM Ząbkowice Śląskie

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl