Strona głównaAktualnościPrzyjedź pociągiem retro i odkryj kupiecką Świdnicę

Przyjedź pociągiem retro i odkryj kupiecką Świdnicę

Już od najbliższej niedzieli zapraszamy wszystkich pasażerów Weekendowych Pociągów Muzealnych do bezpłatnego zwiedzania Świdnicy w towarzystwie przewodnika przebranego w dawny strój kupiecki.

W każdą niedzielę od czerwca do sierpnia, po przyjeździe o godz. 10:38 porannego pociągu „Czerwony Baron”, na peronie świdnickiego dworca będzie czekał ubrany w dawny strój kupiecki przewodnik. Zaprosi on wycieczkowiczów na blisko dwugodzinny spacer po najciekawszych zakątkach miasta i opowie o jego niezwykłej historii. Oprowadzaniem zajmować się będą na zmianę dwaj przewodnicy sudeccy – Mariusz Wojciechowski oraz Tomasz Śnieżek.

Do skorzystania z oferty zapraszamy także mieszkańców Świdnicy pragnących pogłębić wiedzę na temat swojego miasta. Zwiedzanie jest bezpłatne, a jego organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Pasażerowie pociągów retro kursujących z Jaworzyny Śląskiej otrzymają także ulotki o Świdnicy wraz z trasą City Walk, dzięki którym – indywidualiści – będą mogli poznać miasto samodzielnie lub przy pomocy wypożyczonych w punkcie Informacji Turystycznej audioguid’ów.

tkt48 andrzej 2

Weekendowy Pociąg Muzealny to ciekawa forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin od 1 maja do 30 września 2016 roku. Pasażerowie mają do dyspozycji dwa pociągi – porannego CZERWONEGO BARONA i popołudniowego PIONIERA.  Wycieczki weekendowymi pociągami specjalnymi z parowozem umożliwiają  wszystkim miłośnikom kolejowych podróży  zwiedzanie trzech miejscowości – Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy oraz Krzyżowej.

Skład pociągu tworzy lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 r. oraz dwa wagony osobowe serii Ci28 z 1928 r. W niedługim czasie do składu dołączy trzeci wagon, który jest w trakcie odbudowy, będzie to wagon 2 klasy. Podróżni mogą kupić bilet w jedną lub dwie strony, odbyć podróż na całej linii lub tylko pomiędzy wybranymi stacjami. Godziny odjazdów oraz współpraca z lokalnymi samorządami umożliwiają odbycie spaceru śladem zabytków dawnej Świdnicy oraz Krzyżowej.

Aktualny rozkład jazdy Weekendowego Pociągu Muzealnego dostępny jest na stronie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa www.muzeumtechniki.pl . Bilety na przejazd można nabyć przez stronę www.biletyregionalne.pl oraz u kierownika pociągu przed odjazdem.

Szczegółowe informacje na temat kursów pociągów:

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

ul. Towarowa 4

58-140 Jaworzyna Śląska

Tel. 74/637-43-30

e-mail: muzeum@muzeumtechniki.pl

www.muzeumtechniki.pl

Informacje na temat projektu i zwiedzania:

Referat Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy

turystyka@um.swidnica.pl

tel. 74 856-29-10

Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy

ul. Wewnętrzna 2 (wejście od strony Rynku)

58 – 100 Świdnica

tel. 74 852-02-90

e–mail: it@um.swidnica.pl

www.ks-j.pl

WAKACYJNY POCIĄG MUZEALNY  CZERWIEC 2016a

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl