Strona głównaAktualnościPrzyjedź pociągiem retro i odkryj kupiecką Świdnicę

Przyjedź pociągiem retro i odkryj kupiecką Świdnicę

Urząd Miasta w Świdnicy zaprasza wszystkich pasażerów Wakacyjnych Pociągów Muzealnych do bezpłatnego zwiedzania Świdnicy w towarzystwie przewodnika przebranego w dawny strój kupiecki.

W każdą niedzielę od 8 lipca do 27 sierpnia po przyjeździe o godz. 10:18 porannego pociągu „Czerwony Baron” na peronie świdnickiego dworca będzie czekał ubrany w dawny strój kupiecki przewodnik, który zaprosi wycieczkowiczów na blisko dwugodzinny spacer po najciekawszych zakątkach miasta i opowie o jego niezwykłej historii. Oprowadzaniem zajmować się będą na zmianę dwaj profesjonalni przewodnicy sudeccy.

Na spacery z przewodnikiem zapraszamy także mieszkańców Świdnicy pragnących pogłębić wiedzę na temat swojego miasta. Zwiedzanie jest bezpłatne, a jego organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Pasażerowie pociągów retro kursujących z Jaworzyny Śląskiej otrzymają także ulotki o Świdnicy wraz z trasą City Walk, dzięki którym – indywidualiści – będą mogli poznać miasto samodzielnie lub przy pomocy wypożyczonych w punkcie Informacji Turystycznej audioprzewodników.

Weekendowy Pociąg Muzealny to ciekawa forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin od 8 lipca do 17 września 2017 roku. Pasażerowie mają do dyspozycji dwa pociągi – porannego CZERWONEGO BARONA i popołudniowego HILBERTA.  Wycieczki weekendowymi pociągami specjalnymi z parowozem umożliwiają  wszystkim miłośnikom kolejowych podróży  zwiedzanie 4 miejscowości – Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy, Krzyżowej oraz Dzierżoniowa.

Skład pociągu tworzy lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 roku, dwa wagony osobowe serii Ci28 z 1928 roku oraz jeden wagon osobowy serii Bi29 z 1929 roku. Podróżni mogą kupić bilet w jedną lub dwie strony, odbyć podróż na całej linii lub tylko pomiędzy wybranymi stacjami. Godziny odjazdów oraz współpraca z lokalnymi samorządami umożliwiają odbycie spaceru śladem zabytków dawnej Świdnicy, Krzyżowej i Dzierżoniowa.

Aktualny rozkład jazdy Wakacyjnego Pociągu Muzealnego dostępny jest na stronie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa www.muzeumtechniki.pl. Bilety na przejazd można nabyć przez stronę muzeum oraz u kierownika pociągu przed odjazdem.

Szczegółowe informacje na temat kursów pociągów:

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

ul. Towarowa 4

58-140 Jaworzyna Śląska

Tel. 74/637-43-30

e-mail: muzeum@muzeumtechniki.pl

www.muzeumtechniki.pl

Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy

ul. Wewnętrzna 2 (wejście od strony Rynku)

58 – 100 Świdnica

tel. 74 852-02-90

e–mail: it@um.swidnica.pl

www.ks-j.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl