Strona głównaAktualnościPrzebudowa dróg w Bielawie za 8 mln złotych w 2015 roku!

Przebudowa dróg w Bielawie za 8 mln złotych w 2015 roku!

Bielawa pozyskała 3 mln złotych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli z tzw. „schetynówek”.Dzięki temu w przyszłym roku przebudowanych zostanie aż 11 ulic w centrum miasta. Oprócz tego pojawią się 2 ronda, 5 zatok autobusowych oraz 745 miejsc parkingowych.

Dodatkowo drogowcy wyremontują wszystkie instalacje – elektryczne, wodne, kanalizacyjne i telekomunikacyjne oraz wykonają przy drogach nowe oświetlenie i ścieżki rowerowe. To wszystko sprawi, że centrum Bielawy całkowicie zmieni swoje oblicze.

Mapka prezentuje obszar miasta,  który zostanie zmodernizowany w 2015 roku

Mapka prezentuje obszar miasta,
który zostanie zmodernizowany w 2015 roku

Informację o przyznaniu Bielawie dotacji na projekt o łącznej wartości 8 mln złotych ogłosił 31 października Wojewoda Dolnośląski. W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną następujące ulice: 1 Maja, Gen. G. Roweckiego, Parkowa, 11 Listopada, Jana III Sobieskiego, Gen. Z. Berlinga, Wesoła, Słoneczna, Obr. Westerplatte oraz B. Chrobrego i K. Marksa. Ronda zostaną wybudowane na skrzyżowaniach ulic: 1 Maja – Gen. Z. Berlinga (likwidacja sygnalizacji świetlnej) oraz Gen. G. Roweckiego – Gen. Z. Berlinga.

Na skrzyżowaniu ulic Berlinga i Grota Roweckiego wybudowane zostanie rondo

Na skrzyżowaniu ulic Berlinga i Grota Roweckiego wybudowane zostanie rondo

Inwestycja, która będzie jednym z największych przedsięwzięć w historii Bielawy, jest w tym obszarze miasta koniecznością. Wspomniane drogi są bowiem mocno zniszczone i nie posiadają wystarczającej, jak na dzisiejsze potrzeby, ilości miejsc parkingowych. Ponadto to właśnie tutaj, ze względu na obecność dużych sklepów, pływalni, szkół, banków czy przychodni zdrowia, notuje się największe natężenie ruchu samochodowego i pieszego. Ze względu na wielkość zadania, prace budowlane rozpoczną się wiosną, a zakończą jesienią 2015 roku.

Jedna z ulic (Grota Roweckiego), która zostanie przebudowana

Jedna z ulic (Grota Roweckiego), która zostanie przebudowana

Warto w tym miejscu podkreślić, że Bielawa od początku uruchomienia Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (2008r.), każdego roku skutecznie zabiega o fundusze na rozwój i modernizację infrastruktury drogowej.

Ulica 11 Listopada w Bielawie

Ulica 11 Listopada w Bielawie

Dzięki temu powstały drogi m.in. na terenie bielawskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, wybudowano łącznik ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego oraz przebudowano ulice K. Pułaskiego, J. Kilińskiego i Gen. W. Sikorskiego. Dzięki Programowi powstały również ronda: „Pochyłe”, „Miast partnerskich” oraz „Bieltexu”. Natomiast w tym roku oddane zostały do użytku nowe drogi na osiedlach Południowym i Europejskim.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl