Strona głównaAktualnościPromocja 54. Międzynarodowego Zlotu Karawaningowego „Europa Rally” rozpoczęta w węgierskim Egerze

Promocja 54. Międzynarodowego Zlotu Karawaningowego „Europa Rally” rozpoczęta w węgierskim Egerze

W miniony weekend, w węgierskim Egerze zorganizowano spotkania przedstawicieli polskich i węgierskich miast w ramach Tygodnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Uczestnikami wydarzenia byli między innymi prezydenci obu krajów: János Áder i Bronisław Komorowski. Świdnicę reprezentował zastępca prezydenta Świdnicy Waldemar Skórski.

W Egerze wiceprezydent Skórski spotkał się między innymi z Eriką Bakonyi, dyrektorem budapeszteńskiego przedstawicielstwa Polskiej Organizacji Turystycznej. Ustalano metody promocji zlotu na Węgrzech w najbliższych miesiącach tego roku. Węgry są interesującym kierunkiem już choćby przez fakt, że w tym roku, w czerwcu, organizatorem 53. edycji Europa Rally jest węgierskie miasto Kiskunmajsa. Tam też w dniach 8-9 czerwca odbędą się uroczystości związane z przekazaniem insygniów Zlotu delegacji karawaningowców ze Świdnicy, na czele z władzami Świdnicy. Naszym reprezentantom towarzyszyć będzie burmistrz partnerskiego miasta z Węgier – Kazincbarcika, Peter Szitka.

– Takie spotkania dają możliwość zaprezentowania naszych przyszłych poczynań, uznaliśmy, że będzie to również dobra okazja do rozpoczęcia promocji 54. Międzynarodowego Zlotu Karawaningowego „Europa Rally”, który w roku 2015 odbędzie się w Świdnicy – mówi wiceprezydent Skórski i dodaje. – Podczas jednego z paneli dyskusyjnych, o formule zbliżonej do realizowanego w Świdnicy rokrocznie Kongresu Regionów, miałem okazję zaprezentować miasto i zbliżający się Zlot Karawaningowy. Ponieważ będzie to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie wyzwanie logistyczne, już dziś musimy myśleć o pozyskiwaniu zainteresowania potencjalnych uczestników.

54_EUROPA_RALLY

Kilka dni temu w świdnickim Urzędzie Miejskim zorganizowano robocze spotkanie organizatorów świdnickiego Zlotu.

– Czeka nas mnóstwo pracy, w tej chwili najważniejsze jest czerwcowe przejęcie organizacji Zlotu w Kiskunmajsa, a to dopiero początek długiej kampanii promocyjnej, która obejmie zasięgiem kilkanaście krajów europejskich – dodaje Waldemar Skórski.

Wszystkich miłośników campingu i karawaningu już dziś serdecznie zapraszamy do Świdnicy na 21-25 maja 2015 roku.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl