Strona głównaRedakcjaNasze projektyProjekt ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Bystrzycy

Projekt ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Bystrzycy

Koncepcja zagospodarowania terenu wzdłuż rzeki Bystrzycy w Świdnicy

Parę lat temu pojawił się temat stworzenia Bulwaru nad rzeką Bystrzycą. Za pośrednictwem portalu InvestMap.pl, grupa świdniczan zaproponowała koncepcje zagospodarowania terenów położonych wzdłuż rzeki. Mimo upływu lat temat ten niestety ucichł. Pojawił się ponownie przy okazji budowy Galerii Świdnickiej, kiedy to firma Rank Progress planowała zagospodarować teren wzdłuż Bystrzycy. Ostatecznie skończyło się tylko na uporządkowaniu terenu przy rzece i stworzeniu ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Miłego Dnia.Postanowiliśmy wrócić do tego tematu i rozpocząć dyskusję dotyczącą sensu i szans stworzenia pieszego bulwaru wzdłuż Bystrzycy.

Proponowany przebieg ścieżki.

Proponowany przebieg ścieżki.

W związku z tym przygotowaliśmy propozycję trasy długości 1,5 km od mostu na Ulicy Wrocławskiej do kładki dla pieszych przy ulicy Okrężnej. W tym miejscu projektowana ścieżka łączyłaby się z istniejącą ścieżką pieszą i rowerową przy ulicy Śląskiej. Dzięki takiemu połączeniu projektowana ścieżka umożliwiłaby dogodne połączenie północno-wschodniej części miasta z Parkiem Centralnym i okolicami miejskiego OSiRu. Jej szkieletem powinien stać się ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż rzeki Bystrzycy uzupełniony elementami małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci i stylowych latarni (obecnie w tym ciągu znajduje się tylko jedna ławka).

Powstanie takiej ścieżki zwiększyłoby atrakcyjność terenów usytuowanych wzdłuż rzeki i przyczyniło do zwiększenia ruchu fizycznego mieszkańców w postaci spacerów, biegów, jazdy na rowerze, poprawiając ich zdrowie oraz spostrzegania jakości życia w mieście.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl