Strona głównaAktualnościProjekt Miasto Dzieci w Świdnicy (FOTO)

Projekt Miasto Dzieci w Świdnicy (FOTO)

Miasto Dzieci to projekt dydaktyczno-wychowawczy (non-profit) skierowany do dzieci wieku od 6 do 12 lat, rekrutowanych przez szkoły należące do miasta Świdnica oraz skierowane przez świetlice środowiskowe i domy dziecka, a także wskazane przez gminę Świdnica.

W ciągu dwóch tygodni od 14 do 25 lipca 2014 r. blisko 600 uczestników przebywa bezpłatnie na zabezpieczonym terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam zarejestrowani są w agencji pracy, a następnie – przebywając Mieście Dzieci przez 6-8 godzin dziennie – zapoznają się z trzema zawodami w ciągu dnia. Pracując w każdym z nich przez godzinę otrzymują wynagrodzenie w walucie Miasta. Następnie podejmują decyzję, czy wydać je na drobne upominki i słodycze, czy oszczędzać przez kilka dni i na koniec kupić sobie wymarzoną zabawkę w Sklepie Marzeń.

W trakcie całych warsztatów poznają sposób działania niewielkiego miasta, dostają zadania, jakie wykonują władze i urzędy, a także uczą  się planowania wydatków, organizacji czasu i pracy w grupie.

W chwilach wolnych od pracy dzieci korzystają z wielu atrakcji dostępnych na obiekcie m.in: grają w piłkarzyki, ping-ponga, kosza; strzelają z łuku, czy wreszcie skaczą na dmuchanych platformach.

Więcej o projekcie na stronie www.miastodzieci.swidnica.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl