Strona głównaAktualnościProgram Ukryte skarby w Świdnicy

Program Ukryte skarby w Świdnicy

Świdnica jest jednym z miejsc, do którego  zawitała ekipa Telewizji Polskiej Programu 2 ze swoim  najnowszym cyklem „Ukryte skarby” promującym turystykę krajową. 

Już w najbliższą niedzielę, 4 września o godz. 10:55 wyemitowany zostanie jego premierowy odcinek. Prowadzącą program jest świdniczanka – Patrycja Hurlak, a jego autorką Elżbieta Ruman. Reporterzy zaprezentują miejsca z cennymi zabytkami, pełne tajemnic i wyjątkowych historii, w których kształtowała się nasza państwowość i kultura.

W szóstym odcinku reportażu ekipa telewizyjna szukać będzie skarbów Świdnicy, a pomogą im w tym m.in. prezydent Beata Moskal-Słaniewska, historyk Sobiesław Nowotny, przewodnik i pilot wycieczek Tomasz Śnieżek. Zdjęcia do „Ukrytych Skarbów” kręcone były 1 i 2 września na świdnickim Runku, na wieży ratuszowej, w Kościele Pokoju, w katedrze, przy willi „Czerwonego Barona”, w pobliżu stacji wzmacniakowej. A gdzie jeszcze? To zobaczymy za około 10 tygodni, kiedy wyemitowany zostanie odcinek poświęcony Świdnicy. Wtedy też dowiemy się, jakie to skarby odkryli dziennikarze w mieście. Zdradzę tylko, że prezydent miasta powiedziała m.in., że: „Skarbów mamy wiele, a najważniejsi to mieszkańcy i ich dobra energia”.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl