Strona głównaAktualnościPrezydent RP: Podziękowania za Świdnicką Kartę Dużej Rodziny

Prezydent RP: Podziękowania za Świdnicką Kartę Dużej Rodziny

Świdnica znalazła się w gronie nie tak licznych samorządów w Polsce, które wprowadziły kartę dużej rodziny. Niedawno w Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy specjalnymi podziękowaniami uhonorowali włodarzy miast, w których takie wsparcie dla rodzin wielodzietnych zostało zorganizowane.

– Chciałem wyrazić moją głęboką nadzieję, że i rodziny i wszyscy, którzy uważają, że działanie na rzecz polskich rodzin jest wiele warte, jest rzeczą cenną, że dadzą temu wyraz także w czasie wyborów samorządowych, nagradzając tych samorządowców, którzy się w tę wielką akcję zaangażowali – mówił prezydent Komorowski i dodał. – My też będziemy publicznie z żoną dziękowali tym samorządom przed wyborami, które mają już swoje karty, bo chcielibyśmy, aby właśnie osoby i środowiska przechodzące przez taki sprawdzian mogły nadal pracować na rzecz społeczności lokalnej.

Władze Świdnicy reprezentowała Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Janina Sawicka, która w Urzędzie Miejskim zajmuje się wydawaniem Świdnickiej Karty Dużej Rodziny. Miejską kartę, która wydawana jest od lutego 2014 r. odebrała już rekordowa liczba 974 osób.

– Mieszkańcy swoimi decyzjami udowodnili, że założenia programu są bardzo dobre i słuszne – komentuje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Dzięki karcie mieszkańcy mogą liczyć na wiele zniżek w miejskich jednostkach a także np. w komunikacji miejskiej. Dostępne są również ulgi od świdnickich firm – do dziś do akcji przyłączyło się blisko 40 podmiotów.

Więcej informacji: www.karta.swidnica.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl