Strona głównaAktualnościPremiera spektaklu Bohater Roku (FOTO)

Premiera spektaklu Bohater Roku (FOTO)

Za nami premiera łagodnego i przyjemnego spektaklu Jana Czaplińskiego “Bohater Roku” w reżyserii Michała Machowskiego oraz Pauliny Pepery. Sztuka w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej przyciągnęła tłumy do świdnickiego teatru. Redakcja Teraz Sudety.pl objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem. 

o spektaklu:

Czy pamiętają Państwo Danielaka, słynnego wodzireja, tytułowego bohatera limu Feliksa Falka? Z mozołem piął się po szczeblach polskiego „showbiznesu” lat siedemdziesiątych. Bez skrupułów walczył o pozycję na estradzie odsłaniając kulisy ówczesnej „branży rozrywkowej”. Powrócił na ekranie w obrazie “Bohater roku”.

W Świdnicy “Bohater roku” odrodził się po niemal ćwierćwieczu z inspiracji scenariuszem i filmem. Zmiana realiów jednakże nie zmieniła w najmniejszym stopniu bohaterów. “Parcie na sukces” okazało się absolutnie niezmienne, nie uległo ustrojowej transformacji. Kulisy “showbiznesu” jawią się jako arena niechlubnej walki o najbardziej upragnione dobro: oglądalność. Bezpardonowa przepychanka w drodze do sławy powoduje zanik uczuć, odziera z uczciwości.

Tomasz Danielak – chwilowo w niełasce – za wszelką cenę pragnie powrócić w światła reflektorów. Proponuje show, wielką mistyfikację, która wykreować ma idola tłumów, z szarego prostodusznego obywatela uczynić ma “Bohatera roku”. Wybór pada na Zbigniewa Tataja, skromnego magazyniera ze Świdnicy. “Bohater” rusza w podróż, podczas której coraz lepiej rozumie mechanizm funkcjonowania mediów, coraz wyraźniej dostrzega wszelkie pułapki popularności.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl