Strona głównaAktualnościPowstaje zbiorowy pamiętnik mieszkańców i bywalców Dolnego Śląska

Powstaje zbiorowy pamiętnik mieszkańców i bywalców Dolnego Śląska

Po dużym sukcesie publikacji „Wrocław. Pamiętam, że…” Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza rozszerza projekt i wyrusza w poszukiwaniu zbiorowej pamięci mieszkańców i bywalców Dolnego Śląska. Przedsięwzięcie polega na zbieraniu wspomnień związanych z poszczególnymi miastami, miejscami, krajobrazami czy wydarzeniami, które miały miejsce w regionie. Zebrane wspomnienia będą poddane selekcji i zostaną zredagowane, a otrzymany w ten sposób materiał stworzy unikalny zbiorowy pamiętnik Dolnego Śląska, w postaci 32. numeru Magazynu Materiałów Literackich „Cegła”.

Dzięki tej inicjatywie każdy, związany w jakikolwiek sposób pamięcią z Dolnym Śląskiem, będzie mógł utrwalić wspomnienia dotyczące regionu.

Wystarczy przejść do formularza zgłoszeniowego. Zajmie  to trzy minuty, a  wspomnienia mogą zostać opublikowane w unikalnym periodyku.

Aby wziął udział w projekcie, należy wpisać maksymalnie trzy krótkie propozycje (do 200 znaków) wspomnień dotyczących którejś z miejscowości Dolnego Śląska (za wyjątkiem Wrocławia) rozpoczynające się od słowa: „Pamiętam, że…”.

Najciekawsze propozycje wspomnień zostaną nagrodzone publikacją w 32. numerze „Cegły”, która będzie stanowić wydawnictwo towarzyszące jesiennej edycji Festiwalu Literackiego preTEXTY, odbywającego się w 8 miastach naszego regionu.

Propozycje można nadsyłać do 15.06.2015. Po tym terminie baza będzie nadal aktywna, a nadesłane propozycje będą zamieszczane na portalu Dolnośląskość.pl (www.dolnoslaskosc.pl).

Przykładowe wspomnienia mogą wyglądać tak:

  • Pamiętam, że w Kowarach było kiedyś Kino Orzeł, w którym oglądane były „Poranki”
  • Pamiętam, że po jeleniogórskich Ligach Rocka chodziło się na wino do parku przy garnizonowym.
  • Pamiętam, że podczas powodzi w 1997 opalałem się w Hiszpanii.

Prawda, że proste?
Formularz zgłoszeniowy jest pod linkiem: http://magazyn-cegla.net/pamietam-dolnyslask/formularz/

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu: http://magazyn-cegla.net/pamietam-dolnyslask/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/720743991376117

pamietam_ze

Dolnoslaskosc.pl 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl