Strona głównaAktualnościPorozumienie o współpracy między Krajem Královéhradeckim a Aglomeracją Wałbrzyską podpisane

Porozumienie o współpracy między Krajem Královéhradeckim a Aglomeracją Wałbrzyską podpisane

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Lider Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz Lubomir Franc Hetman Kraju Kralowohradeckiego podpisali w dniu dzisiejszym porozumienie o współpracy. 

Zakłada ono rozbudowywanie sieci kontaktów w regionach, wzmocnienie powiązań gospodarczych i handlowych, intensywną wymianę doświadczeń na polu naukowym, kulturalnym, edukacyjnym i ochrony zdrowia, rozwijanie ruchu turystycznego.

Strony porozumienia są zainteresowane rozwijaniem wzajemnych stosunków, zwłaszcza na polu infrastruktury, ruchu turystycznego. Dzisiejsze porozumienie jest efektem wizyty w Wałbrzychu Hetmana Kraju Kralowohradeckiego z listopada ubiegłego roku. Już wtedy wyraził chęć nawiązania ścisłej współpracy z Aglomeracją Wałbrzyską, o której wyrażał się z podziwem i która stanowi bezpośrednie sąsiedztwo z regionem Hradec Kralove.

– Ważnym tematem , którym chcemy zająć się w pierwszej kolejności, jest budowa połączenia drogi ekspresowej S3 po stronie polskiej ( od Bolkowa przez Lubawkę) i drogi R11 po stronie czeskiej (do Hradec Kralove). Chcemy wspólnie pracować na rzecz tej inicjatywy- mówił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Obraz 061

Podczas podpisywania porozumienia w Hradec Kralove obecni byli część przedstawicieli z 23 samorządów, towrzących Aglomerację Wałbrzyską, m.in. burmistrzowie Lubawki, Kamiennej Góry, Nowej Rudy, Strzegomia.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl