Strona głównaAktualnościPomysły na modernizację stadionu w Dzierżoniowie

Pomysły na modernizację stadionu w Dzierżoniowie

Z miejsca, w którym dziś rozgrywane są tylko ligowe mecze i organizowane kilka razy w roku imprezy, stadion w Dzierżoniowie zmieni się w przestrzeń codziennej aktywności sportowej. Trwa właśnie przygotowanie nowej koncepcji wykorzystania całego terenu stadionu nie tylko dla potrzeb piłkarzy.

– Rozmawiamy o zmianach w tej części miasta i sprawdzamy jak nasze, na razie wstępne, pomysły odbierane są przez mieszkańców. Szczególnie zależy nam na opinii środowiska piłkarskiego dotyczącej rodzaju murawy. To będzie kluczowa decyzja dla zagospodarowania stadionu i organizacji życia sportowego w całym Dzierżoniowie – mówi zastępca burmistrza ds. społecznych Andrzej Bolisęga.

Jednym z konsultowanych już pomysłów jest pokrycie boiska sztuczną murawą.

– To trend, który staje się coraz bardziej widoczny. Zaznaczam, że chodzi o nowoczesną technologię, umożliwiającej rozgrywanie oficjalnych spotkań również na najwyższym poziomie – wyjaśnia Andrzej Bolisęga.

Skąd taki pomysł? Są dwie główne korzyści.

Społeczna, ponieważ umożliwiłoby to „uwolnienie” płyty stadionu. Przy murawie naturalnej możliwość treningów jest mocno ograniczona. Aby boisko było w dobrym stanie, można z niego korzystać  zaledwie kilka godzin w tygodniu. Przy nawierzchni sztucznej takich ograniczeń nie ma. Możliwość przeprowadzania na stadionie treningów pozwoliłaby odciążyć dzierżoniowskie orliki i zwiększyć ich dostępność.

Druga korzyść jest ekonomiczna. Utrzymanie takiego boiska ze sztuczną murawą w długoletniej perspektywie jest znacznie tańsze od utrzymania murawy naturalnej.

Podczas pracy nad nową koncepcją stadionu omawiane są różne warianty rozwiązań dotyczących trybun, oświetlenia boiska i zagospodarowania terenu wokół niego. Rozważana jest budowa lodowiska, dużego skate parku, ścianki wspinaczkowej, siłowni plenerowej i placu zabaw dla dzieci.

stadion_zmiany

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl