Strona głównaAktualności„Pomysł Na Weekend” Wspinaczka w Nowej Rudzie (FOTO)

„Pomysł Na Weekend” Wspinaczka w Nowej Rudzie (FOTO)

W Nowej Rudzie Słupcu działa najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce. Na pokopalnianym szybie można się wspinać po 58-metrowej ścianie. Udostępnione zostały dwie trasy: ponad 58- metrowa zewnętrzna dla zaawansowanych oraz 21 – metrowa wewnętrzna dla osób początkujących.

Ścianka wspinaczkowa aktualnie zarządzana jest przez Centrum Turystyczno – Sportowe. Obiekt czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00. Ze ścianki można korzystać bezpłatnie, pamiętać trzeba o zabraniu ze sobą obuwia zmiennego.

Wspinaczka ściankowa zdobywa coraz większą popularność i jest doskonałą formą spędzania czasu zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wspinaczka jest sportem wymagającym, ale dającym rewelacyjne efekty, jeśli chodzi o zmianę sylwetki, rzeźbi i wzmacnia mięśnie, szczególnie ramion i pleców; intensywnie pracują również mięśnie nóg, w tym uda i łydki, a także mięśnie brzucha i klatki piersiowej, – godzinne wspinanie się po ściance może spalić nawet do 500 kcal. Ćwiczenia na ściance są korzystne dla osób z wadami postawy. Praca mięśni pleców, obręczy barkowej i ramion, która odbywa się w trakcie wspinania, jest zalecana dla osób m.in. ze skoliozą. Są również świetną formą aktywności dla dzieci poprzez gwarancję dobrej zabawy w gronie rodziny, element rywalizacji i wpływ na rozwój psychoruchowy.

W Nowej Rudzie do dyspozycji mamy atestowany sprzęt i opiekę doświadczonych instruktorów, gwarantuje to w pełni bezpieczną zabawę, należy jednak pamiętać iż przed rozpoczęciem wspinaczki warto zadbać o rozgrzewkę powinna ona obejmować główne partie ciała, które będą pracować, czyli ramiona, plecy oraz nogi.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl