Strona głównaAktualnościPolsko-czeskie spotkanie firm w Świdnicy

Polsko-czeskie spotkanie firm w Świdnicy

24 marca Świdnica, w ramach realizowanego projektu pn. ”Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość”, gościć będzie 30 przedsiębiorców z Czech. Gości przywita Prezydent Miasta Świdnicy  Beata Moskal-Słaniewska. Program pobytu czeskich przedsiębiorców w naszym mieście przewiduje m.in. zwiedzanie Centrum Technologii Energetycznych (godz.10.10-11.00).

CTE to liczący 1.200m2 obiekt badawczo-rozwojowy z funkcjami demonstracyjnymi, wybudowany w 2012 roku. To swoiste zielone laboratorium, w którym w rzeczywistych warunkach funkcjonującego i użytkowanego budynku, testowanych jest 11 różnych technologii generacji energii elektrycznej, ciepła, chłodu, rozwiązań wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz technologii budownictwa niskoenergetycznego. Ponadto czescy przedsiębiorcy odwiedzą i poznają część procesu produkcji w świdnickich firmach (SONEL S. A – godz. 11.30-12.30 i CLOOS Polska Sp. z o. o. – godz. 12.45-13.45).

W Hotelu Piast (ul. Kotlarska 11, godz. 15.00-16.00) odbędą się rozmowy biznesowe przedstawicieli firm czeskich i polskich. Do udziału w tym spotkaniu i rozmowach stolikowych zapraszamy przedsiębiorców, z różnych branż, zainteresowanych nawiązaniem współpracy z firmami czeskim. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszego zgłoszenia telefonicznego pod numer: 074 8562853 lub 074 8562889. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 marca.

Marcowa wizyta studyjna w Świdnicy będzie kolejnym spotkaniem z zaplanowanego cyklu wydarzeń gospodarczych organizowanych w ramach projektu pn. „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość”. Dotychczasowe spotkania biznesu z pogranicza polsko-czeskiego zawsze owocowały nawiązaniem kontaktów, wymianą doświadczeń oraz znalezieniem partnerów dla wspólnej realizacji projektów i przedsięwzięć. Zapraszamy do udziału w spotkaniu wszystkie osoby działające w biznesie na obszarze pogranicza polsko-czeskiego i zainteresowanych nawiązaniem nowych kontaktów.

Centrum Technologii Energetycznych Świdnica

Fot. http://cte.fea.pl/

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl