Strona głównaAktualnościPolskie miasta przyszłości. Wśród laureatów miasta z naszego regionu

Polskie miasta przyszłości. Wśród laureatów miasta z naszego regionu

Warszawa, Kraków i Poznań to laureaci pierwszej edycji rankingu fDi Intelligence Polish Cities of the Future 2015/2016. Uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody, odbyła się 23 lutego w warszawskim hotelu Regent. W wydarzeniu udział wzięli m.in. prezes PAIiIZ Sławomir Majman, wiceprezes Anna Polak-Kocińska oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Arkadiusz Bąk.

Wałbrzych został nagrodzony w kategorii średnich miast o najlepszej efektywności kosztowej. Dyplom odebrał zastępca prezydenta Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk. Wałbrzych znalazł się na drugim miejscu po Sosnowcu, przed Tarnowem, Chorzowem i Tychami.

fdi

Nagrodzonych zostało więcej miast Aglomeracji Wałbrzyskiej: Kamienna Góra otrzymała drugie miejsce w kategorii małych miast o najlepszej efektywności kosztowej. Świdnica drugie wśród małych miast przyjaznych biznesowi oraz pierwsze miejsce w kategorii kapitał ludzki i poziom życia.

slider_nowaczyk_0

fDi Magazine to ośrodek z grupy Financial Times zajmujący się inwestycjami. To pierwszy ranking fDi zajmujący się wyłącznie polskimi miastami. Eksperci porównali kilkadziesiąt czynników w 50 lokalizacjach.

fdi2

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl