Strona głównaAktualnościPółmaraton Świdnicki pod patronatem RST Software

Półmaraton Świdnicki pod patronatem RST Software

Przez trzy lata, do 2020 roku, firma RST Software będzie sponsorem tytularnym Półmaratonu Świdnickiego. We wtorek, 27 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Świdnicy prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska podpisała z prezesem zarządu spółki RST, Krzysztofem Habowskim umowę na kolejne lata współpracy przy organizacji największej biegowej imprezy w mieście.

Historia Półmaratonu Świdnickiego rozpoczęła się w 2015 roku. Wtedy po raz pierwszy w 21 kilometrową trasę ulicami miasta i drogami gminy wiejskiej wyruszyło 1000 zawodników. Od tamtego czasu impreza rozrasta się z roku na rok przyciągając coraz większą liczbę uczestników oraz kibiców. Wydarzenie tej wielkości to nie tylko bieg główny, ale także imprezy towarzyszące takie jak: biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach czy „Dzika piątka”, bieg krótki na dystansie 5 kilometrów.

Z dużą ostrożnością przystępowaliśmy do realizacji pierwszej edycji półmaratonu w Świdnicy. Nie wiedzieliśmy czy wydarzenie to znajdzie swoich odbiorców i czy dopiszą oni na starcie. Teraz nie mamy już takich obaw. Ostatnie dwie edycje pokazały, że świdniczanie uwielbiają biegać i aktywnie spędzać czas. Do tego impreza przyciąga wielu uczestników spoza miasta, co podwójnie nas motywuje do jeszcze lepszej organizacji, aby nasi goście z zewnątrz czuli się u nas jak najlepiej i z chęcią do nas wracalimówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Podpisane porozumienie pomiędzy firmą RST Software a Miastem Świdnica gwarantuje organizację największej biegowej imprezy w naszym mieście na kolejne trzy lata. Wydarzenie dalej odbywać będzie się pod nazwą „RST Półmaraton Świdnicki”.

Filozofia, którą kierujemy się jest niezwykle prosta – wspierać naszą mała ojczyznę, Świdnicę. Nie chcemy rozdrabniać naszych działań na dziesiątki pomniejszych inicjatyw. Skupiamy się w każdej dziedzinie na jednej, ale bardzo konkretnej rzeczy. W temacie sportu jest to półmaraton świdnicki. Stawiamy także na rozwój młodych ludzi z naszego rodzinnego miasta. Stworzyliśmy klasy patronackie wspólnie z Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych, a od kilku lat przyjmujemy na płatne praktyki i staże młodych informatyków. Zachęcamy innych przedsiębiorców do podobnych działań. To dla mnie osobiście bardzo ważne, wspierać Świdnicępodkreśla Krzysztof Habowski, prezes zarządu firmy RST Software.

Współorganizatorem imprezy jest znana z organizacji podobnych biegów, wrocławska fundacja WroActiv, która wspiera miasto swoim doświadczeniem. Zapisy na trzecią edycję półmaratonu już trwają. Do tej pory zgłosiło się blisko 500 uczestników, z czego ponad 200 dokonało już opłat startowych. W tym roku bieg wystartuje 4 listopada. Zachęcamy do udziału i sprawdzenia się na dystansie 21 kilometrów.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl