Strona głównaAktualnościPół miliona złotych dla Bielawy

Pół miliona złotych dla Bielawy

Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski wraz z Wojewodą Dolnośląskim Aleksandrem Markiem Skorupą i wicewojewodą Ewą Mańkowską, wręczyli przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska promesy powodziowe.

Tradycyjnie wśród miast, które otrzymały wsparcie z budżetu państwa znalazła się Bielawa. Burmistrz Ryszard Dźwiniel odebrał z rąk wiceministra i wojewody promesę na kwotę 500. tysięcy złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane na kontynuację remontu murów oporowych potoku Bielawica. Tym razem prace modernizacyjne zostaną wykonane w rejonie ulicy Wolności od numeru 48 do 87.

Dofinansowanie dla gmin i powiatów przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej przez zdarzenia mające znamiona klęsk żywiołowych. Pomoc udzielana jest z rezerwy celowej budżetu państwa.

Wręczane we wtorek promesy to kontynuacja pomocy udzielonej gminom i powiatom Województwa Dolnośląskiego w latach ubiegłych (2009 – 2013). Łączna wysokość przyznanych promes w tej transzy to 75  mln złotych, które trafiły do 79 samorządów – 67 gmin i 12 powiatów.

Bielawa pozyskała pieniądze z budżetu państwa na naprawę infrastruktury już po raz czternasty. Do tej pory miasto pozyskało na ten cel ponad 7 mln złotych.

Źródło: UM Bielawa

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl