Strona głównaAktualnościPogadanki o zdrowym żywieniu w Powiecie Świdnickim

Pogadanki o zdrowym żywieniu w Powiecie Świdnickim

Jak się zdrowo odżywiać, co producenci żywności ukrywają przed konsumentami, jak czytać skład produktów ze sklepowych półek? Takimi informacjami dzieliła się wczoraj, 8 października, z uczniami Zespołu Szkół nr 1 specjalista dietetyk mgr Agnieszka Podgórska z Gabinetu Dietetycznego „Dietaminka”.

Edukację, jak się zdrowo odżywiać, powinniśmy zaczynać jak najwcześniej, gdyż późniejsze złe nawyki żywieniowe są bardzo trudne do wykorzenienia – mówiła dietetyk Agnieszka Podgórska. Podczas lekcji młodzież dowiedziała się ile cukru i pod jaką postacią jest w popularnych napojach kolorowych, co to jest MOM i czym są tak naprawdę tzw. „naturalne barwniki”.

zdrowe  zywienie 2

Całą akcję edukacyjną przeprowadzamy już od zeszłego roku. I turę konsultacji przeprowadzaliśmy od stycznia do czerwca w szkołach ponadgimnazjalnych i niektórych szkołach gimnazjalnych. Akcją objęliśmy także kombatantów, członków Uniwersytetu III Wieku i Ligi Kobiet Polskich. II turę konsultacji rozpoczęliśmy wraz z nowym rokiem szkolnym i przewidzianych jest na nią prawie 100 godz. lekcyjnych – mówi Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl