Strona głównaAktualnościPodzielili się Złotą Podkową

Podzielili się Złotą Podkową

19 wykonawców stanęło w miniony weekend w szranki o Złotą Podkowę Pegaza podczas XV Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej . Było to jednocześnie 20 spotkanie w ramach „Poetyckiej Stajni”.

Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania konkursowe i recital Czesław Śpiewa Solo Akt, drugiego dnia – gala w Kinoteatrze i koncert Grzegorza Turnaua.W tym roku wśród uczestników nie zabrakło tych, którzy na Poetyckiej Stajni nie raz już bywali, ale dla wielu był to pierwszy start w konkursie. Oceniało ich jury w składzie: Jan Poprawa – przewodniczący , Szymon Zychowicz i Jarosław Wasik. Pierwsze miejsce i po 750 zł przyznali oni ex aequo Annie Kaltbach z Wrocławia i Dominikowi Kwaśniewskiemu z Krakowa. Drugie miejsce i 600 zł wyśpiewał duet z Tarnówka – Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa. Trzecie przypadło w udziale Joannie Mulik z Wrocławia. Nie jest tajemnicą, że podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław-Śródmieście przywożą od kilku lat na Stajnię wykonawców zdobywających laury.

Jurorzy przyznali też wyróżnienie dla Anny Kamińskiej z Wrocławia, podtrzymali ubiegłoroczną rekomendację Anny Kaltbach do finału Studenckiego Festiwali Piosenki w Krakowie i nominowało do udziału w nim Joannę Mulik i Annę Kamieńską.

Laureaci wystąpili podczas gali w Kinoteatrze „Zbyszek” przed gwiazdą wieczoru – Grzegorzem Turnauem, który jak zwykle nie zawiódł publiczności i zabrał ich w sentymentalną podróż muzyczną okraszoną krakowskimi wspomnieniami.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

stajnia

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl