Strona głównaAktualnościPodsumowanie turnieju tenisowego Galma Cup w Dzierżoniowie

Podsumowanie turnieju tenisowego Galma Cup w Dzierżoniowie

W dniach 27-28.09.2014 r. na kortach przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się Turniej Tenisa Ziemnego GALMA CUP 2014. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: do 45 lat, oraz powyżej 45. Do zawodów zgłosiło się 19 zawodników, a rozgrywki odbywały się według systemu grupowego.

Po dwóch dniach zażartych zmagań poznaliśmy najlepszych zawodników. W Kategorii do 45 lat zwyciężył Mateusz Kwinta, który w finałowej potyczce pokonał Michała Kozłowskiego stosunkiem 6:2; 7:5, obydwaj zawodnicy reprezentowali Świdnicę. Trzecie miejsce przypadło Michałowi Komorowskiemu oraz Dariuszowi Wójcikowi (obaj z Wrocławia). W kategorii powyżej 45 lat bezapelacyjnym zwycięzcą został Andrzej Kądziela (Wrocław), który w decydującym starciu okazał się lepszy od Marka Sikory (Dzierżoniów). Mecz zakończył się wynikiem 6:1; 6:3. Na najniższym stopniu podium uplasowali się dwaj Dzierżoniowianie – Zbigniew Czech oraz Cezary Morańda. Dodatkowo w sobotę pomiędzy meczami odbył się grill dla wszystkich uczestników turnieju. Dla czterech najlepszych zawodników w każdej kategorii Sponsor ufundował atrakcyjne nagrody finansowe.

Sponsorem tytularnym była firma Galma – lider w branży Instalacji grzewczych oraz ogrzewania. Siedziba firmy znajduje się w Dzierżoniowie na ul. Brzegowej 25a

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a współfinansowana była ona ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl