Strona głównaAktualnościPod murami w Świebodzicach zakwitną róże

Pod murami w Świebodzicach zakwitną róże

Świebodziczanie zyskają kolejne miejsce, w którym komfortowo będą mogli spędzać wolny czas. Rozpoczął się bowiem ostatni etap inwestycji związanej z rewitalizacją miejskich murów obronnych i zagospodarowaniem przestrzeni wokół nich.

Po podpisaniu przez Gminę Świebodzice umowy z wykonawcą, którym w drodze przetargu została firma P. W. Stańczyk sp. j., na placu przy ul. Piłsudskiego pojawili się pierwsi robotnicy i maszyny budowlane. W ramach prac utworzony zostanie w tym miejscu park różany składający się z trzech odmian kolorystycznych kwiatu – białej, żółtej i różowej.

Poza parkiem projekt wykonawczy obejmuje również wykonanie placów z kostki granitowej, ścieżek pieszych oraz skwerów z roślinnością zieloną. Na terenie parku zamontowanych zostanie również 16 stylizowanych ławek i tyle samo koszy na śmieci.

Koszt inwestycji będącej częścią projektu „Rekonstrukcja zabytkowych murów obronnych wraz z zagospodarowaniem terenu w rejonie ul. Piłsudskiego” wyniesie 355 470 zł. Termin zakończenia prac zaplanowano na 29 sierpnia 2014 r.

Źródło: UM Świebodzice

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl