Strona głównaAktualnościPod koniec roku pojedziemy obwodnicą Nowej Rudy

Pod koniec roku pojedziemy obwodnicą Nowej Rudy

W środę (12.11) odbył się ostateczny przegląd techniczny III etapu obwodnicy Nowej Rudy. Prawdopodobnie w połowie grudnia br. trasa w całości zostanie udostępniona kierowcom.

Pierwszy etap inwestycji wartej ponad 45 mln złotych ukończony został w styczniu 2007 roku. Na odcinku od ronda przy ul.Niepodległości wybudowano dwa mosty przepustowe. Część druga obwodnicy ( o długości 3,06 km), oddana została w październiku 2008 r. i objęła 2 skrzyżowania, mosty,wiadukty kolejowe i drogowe,odwodnienie oraz oświetlenie. W ramach III części( 1,8 km); powstała m.in.: nowa jezdnia o szerokości 7 m, rondo w Ludwikowicach, drogi serwisowe oraz wiadukt. W miejscach tego wymagających wybudowano ekrany akustyczne oraz zamontowano bariery energochłonne. Koszt finalnego przedsięwzięcia to prawie 27 mln, z czego ponad 9 mln zł, to środki pochodzące z dofinansowania unijnego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013. Wykonawcą robót budowlanych była firma Heilit+Woerner Budowlana Sp. z o.o.

autobus_obwodnica_Nowa_Ruda

W przeglądzie uczestniczył m.in burmistrz Tomasz Kiliński, który podziękował byłym władzom obu gmin, Zarządowi Dróg Wojewódzkich, poseł Monice Wielichowskiej, senatorowi Stanisławowi Jurcewiczowi a także radnemu sejmiku województwa – Julianowi Golakowi, za wieloletnie wsparcie tego ważnego dla miasta projektu. Włodarz wyraził nadzieję, że droga przysłuży się nie tylko mieszkańcom ale także regionowi; gdyż stanowi część tzw. Trasy Sudeckiej.

Źródło: UM Nowa Ruda

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl