Strona głównaAktualnościPoczuj święta, przyjdź na jarmark do Dzierżoniowa

Poczuj święta, przyjdź na jarmark do Dzierżoniowa

W nadchodzący weekend 13 i 14 grudnia na dzierżoniowskim rynku zrobi się wesoło, kolorowo i świątecznie. Na bożonarodzeniowym jarmarku będzie można nabyć choinki, ozdoby na nie, rękodzieło, ekologiczne produkty i smaczne wypieki, napić się czegoś na rozgrzewkę, czy zjeść pieczone kasztany. A w niedzielę także posłuchać muzyki. Przyjdź i wczuj się w świąteczny klimat.

W sobotę od godz. 12.00 do 18.00 będzie można na kiermaszu rękodzieła artystycznego zaopatrzyć się w świąteczne gadżety, które ozdobią nasze domostwa, i poczuć smak Bożego Narodzenia dzięki różnego rodzaju smakołykom na stoiskach i w mobilnej kawiarni. W niedzielę także coś dla duszy. Od godz. 14.00 do 18.00. Zobaczymy paradę zimową na szczudłach w wykonaniu Teatru na Walizkach z Wrocławia. Organizatorzy zapowiadają, że szczudlarze będą mieli dla odwiedzających słodkie przekaski. Kolędy i pastorałki zaśpiewają podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej, chór Kanon z DOK-u, chóry parafialne Jutrznia i Cantate Deo, miejska Orkiestra Deta i zespół Eirene.

Zwieńczeniem niedzielnego wieczoru i jarmarku jednocześnie będzie o godz. 17.00 koncert kapeli góralskiej Jontki – 6-osobowego zespołu grającego muzykę góralską, biesiadną oraz rozrywkową. Kapela została założona 18 lat temu w Żywcu. W pierwotnym składzie kapeli występowała Edyta Mędrzak, dziś żona Łukasza Golca. Instrumentarium zespołu stanowią skrzypce, kontrabas, akordeon i „śpiewające pikne góralki”.

jarmark_page

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl