Strona głównaAktualnościPociągiem na trasie Bielawa-Dzierżoniów-Wrocław? Już we wrześniu!

Pociągiem na trasie Bielawa-Dzierżoniów-Wrocław? Już we wrześniu!

W piątek 22 marca na terenie nieczynnej trasy kolejowej w Bielawie, odbyła się konferencja prasowa, dotycząca planowanej do przeprowadzenia, jeszcze w tym roku, inwestycji, jaką będzie remont około 5,5 kilometrowego odcinka torów z Dzierżoniowa do Bielawy.
Podpisana umowa z wykonawcą oznacza sporo korzyści, zarówno dla mieszkańców, jak i dla odwiedzających Bielawę i region Dolnego Śląska turystów. Od września br., bielawianie będą mogli bowiem podróżować koleją na trasie: Bielawa-Dzierżoniów-Wrocław i z powrotem. Natomiast biorąc pod uwagę aspekt turystyczny – takie połączenie bez wątpienia spowoduje przyjazd do naszego miasta i w Góry Sowie większej liczby turystów z regionu. Kolej dojedzie bowiem najprawdopodobniej nad samo Jezioro Bielawskie, a być może nawet kawałek dalej.

Na piątkowym wydarzeniu obecni byli m.in: marszałek województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, burmistrz Andrzej Hordyj wraz z zastępcą Aleksanderm Siódmakiem, wykonawca inwestycji, prezes zarządu firmy INFRAKOL z Jawora Jan Paruch, a także pomysłodawcy i inicjatorzy Kolei dla Bielawy –  Patryk Hałaszkiewicz i Patryk Wild.
Prace remontowe torowiska rozpoczną się w najbliższych dniach, a ich finalizacja planowana jest we wrześniu br. Całość inwestycji opiewa na kwotę około 15 mln zł.

źródło:http://um.bielawa.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/4345-pociagiem-z-dzierzoniowa-do-bielawy-juz-we-wrzesniu-bedzie-to-mozliwe

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl