Strona głównaAktualnościPobiegli Szlakiem Riese

Pobiegli Szlakiem Riese

W sobotę 2 lipca Głuszyca gościła 110 uczestników I Półmaratonu Szlakiem Riese. Był to drugi po kwietniowym Biegu Koliby Łomnickiej prolog ultramartonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca, na który zapraszamy do Głuszycy już 10 września.

 Na stracie Półmaratonu Szlakiem Riese zawodników powitał Dariusz Michalczewski, pięciokrotny mistrz świata w wadze półciężkiej wraz z burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem. Przed biegiem można było zapoznać z historią kompleksu Riese w czasie wykładu przewodnika Podziemnego Miasta Osówka – Grzegorza Borensztajna, który przedstawił naziemne obiekty kompleksu Riese mijane podczas zawodów. Obiekty te w terenie były oznaczone tabliczkami.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 21,5 km, w górzystym terenie (przewyższenia łącznie +755/-755 m, maksymalne nachylenie trasy wynosiło  +27” i -24”). Start nastąpił punktualnie o godzinie 12:00. W dniu zawodów panował niesamowity upał, co dodatkowo utrudniało rywalizację.
Pierwszy na mecie był Jerzy Ładysz z Wrocławia, który pokonał trasę w rewelacyjnym czasie 1:33:47. Był to biegowy knockout, gdyż następny zawodnik pojawił się na linii mety dopiero po pięciu minutach.
Pierwszą kobietą Paulina Wojtanowska z Bielawy z czasem 1:57:08.

Wyniki zawodów open są dostępne na stronie: http://www.waligoraruncross.pl/index.php?akcja=wyniki

W trakcie rywalizacji dorosłych na dzieci czekały zabawy sportowe na boisku, wesołe miasteczko i głuszycki basen. Po zawodach dla biegaczy i ich rodzin zorganizowano zwiedzanie podziemi Osówki oraz Włodarza. Miłośnicy boksu mogli się spotkać z Dariuszem Michalczewskim, który w Centrum Kultury w Głuszycy opowiadał o swojej karierze sportowej.

Organizatorzy biegu Andrzej Kolisz i Ewa Sobieraj serdecznie podziękują Gminie Głuszyca oraz wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do wysokiego poziomu organizacyjnego imprezy. Szczególne podziękowania dla burmistrza Głuszycy Romana Głoda, Grzegorza Borenszatajna, Grzegorza Czepila z Jadłodajni Finezja, która przygotowała  posiłek regeneracyjny dla zawodników, Łukasza Kameczury z Ekipy Rozkręt, rowerzystów: Roberta Rutkowskiego, Bogdana Borowca, Marka Stańko, wolontariuszy na punktach nawadniania – rodziny Sargalskich oraz Sylwii Skupin z rodziną, harcerek Izy Sosnowskiej, Julii Krajewskiej, Alana Rostkowskiego, Kornelii Głód, Agaty Łazanowskiej, Anny Rutkowskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, dyrektor Moniki Rejman i pracowników CK-MBP, pracowników Urzędu Miejskiego w Głuszycy, Podziemnego Miasta Osówka i kompleksu Włodarz.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie: https://www.facebook.com/G%C5%81USZYCA-to-lubi%C4%99-175151705904115/

be08d6ace1c7212136ef3675a934012f

Gmina Głuszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl