Strona głównaAktualnościPiwo Sobótka Górka zdobyło srebrny medal w międzynarodowym konkursie piw rzemieślniczych w Berlinie

Piwo Sobótka Górka zdobyło srebrny medal w międzynarodowym konkursie piw rzemieślniczych w Berlinie

Piwo Sobótka Górka o ekstrakcie 12º pochodzące z nowego browaru z podwrocławskiej Sobótki konkurowało w kategorii lager, w konkursie Global Craft Beer Awards 2014, w którym udział wzięły browary z 26 krajów z całego świata. Dolnoślązacy ulokowali się na drugim miejscu, zaraz za browarem Stellenbrau Brewery z Republiki Południowej Afryki.

Dwa lata wcześniej to samo piwo zostało zauważone i docenione przez jury konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki regionów”. Także w tym roku browar z Sobótki zdobył tu główną nagrodę w swojej kategorii prezentując nowość – Piwo Sobótka Górka 16º – bursztynowe piwo typu koźlak. Ten złoty trunek doceniany jest za swój głęboki smak, osiągany przez piwowarów z Sobótki oryginalną metodą dekokcji, przy
użyciu najwyższej jakości surowców – słodu i chmielu. Niezwykłość tej produkcji podkreśla fakt, iż piwo chmielone jest szyszką chmielową, w odróżnieniu od powszechnie stosowanego granulatu. Naturalny smak piwo zawdzięcza również wodzie z masywu Ślęży, ulubionej przez przyjeżdżających turystów z Wrocławia i okolic.

Czekamy na kolejne dobre wieści z tej warzelni, jesteśmy świadkami powstawania nowego rarytasu Dolnego Śląska, wyróżniającego się na rynku lokalnym i międzynarodowym.

Sobotka-Gorka-nagroda

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Sobótka

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl