Strona głównaAktualnościPiotr Żyła wystartuje w zawodach w Kamiennej Górze

Piotr Żyła wystartuje w zawodach w Kamiennej Górze

Piotr Żyła wystartuje z numerem 1. podczas tegorocznej edycji Biegu Zdobywca Góry Parkowej w Kamiennej Górze. Popularny i oryginalny polski skoczek narciarski potwierdził swój udział w tej organizowanej po raz czwarty w Kamiennej Górze sportowej imprezie.

– Słyszałem o tej imprezie i zawsze chciałem w niej wystartować – powiedział skoczek – lubię sobie pobiegać w różnych miejscach, a podobno macie w Kamiennej Górze fajne podziemia. Często musimy też wchodzić po schodach na skocznię, więc podbieg pod Górę Parkową nie będzie stanowił dla mnie problemu – zakończył Żyła z charakterystycznym dla siebie śmiechem.

Przypomnijmy, że IV edycja Biegu Zdobywca Góry Parkowej – Bieg z historią w tle, odbędzie się w ostatnią  niedzielę kwietnia (26.) br. Uczestnicy biegu mają do pokonania 10 kilometrową trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta – przez edukacyjną ścieżkę historyczną oraz  – UWAGA! – przez kamiennogórskie podziemia „Projekt Arado”! Jest to zatem jedyny w Polsce bieg przełajowy, którego trasa przebiega przez tego typu podziemne sztolnie! Impreza ta skutecznie wpisała się w kamiennogórski krajobraz. Jest coraz bardziej zauważalna w sportowym, amatorskim bieganiu.

Otwarcie zawodów i początek imprezy – Stadion Miejski przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze, niedziela, 26 kwietnia, godzina 12.00 (biuro zawodów czynne od godziny 8.00).

PS. Powyższa informacja to niestety tylko prima aprilisowy żart przygotowany przez UM Kamienna Góra 🙂

Fot. skijumping.pl

Fot. skijumping.pl

UM Kamienna Góra

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl