Strona głównaAktualnościPieszyczanin zdobywa doświadczenie na torach wyścigowych całej Europy

Pieszyczanin zdobywa doświadczenie na torach wyścigowych całej Europy

Kacper Ostrowski – pieszyczanin, miłośnik motoryzacji i student Politechniki Wrocławskiej dostał się do teamu REITER Engineering, którego zadaniem jest rozwój projektu nowego samochodu wyścigowego.


– Austriacka firma Reiter enginering przygotowująca przy współpracy z KTM Lamborghini do wyścigów zbudowała na bazie ktm X-bow samochód wyścigowy – informuje Kacper Ostrowski, uczestnik projektu. – Austriacy uruchomili projekt szukając młodych kierowców i studentów z dziecięciu krajów Europy, aby zostali inżynierami wyścigowymi i zajęli się marketingiem zespołu.

Austriacy uruchomili projekt, a Polacy na niego odpowiedzieli.

– Z Polski jest jeden kierowca – Maciej Dreszer oraz my, tzn. Witold Feszczuk i Piotr Janeczek i ja. Wszyscy znamy się ze studenckiego koła nauk technicznych P13 na Politechnice Wrocławskiej, gdzie zajmujemy się motoryzacją – opowiada Kacper. – Znaleźliśmy ogłoszenie o tym projekcie i stwierdziliśmy, że to jest właśnie dla nas szansa. I udało się! Naszym zgłoszeniem zdeklasowaliśmy konkurencję i jesteśmy w teamie ścigając się w serii GT4 po torach F1 w całej Europie!

Do zadań Kacpra Ostrowskiego i jego kolegów należy m.in. obsługa całego auta i zespołu.

– Zajmujemy się ustawieniami, doborem opon, ciśnień, no i marketingiem. Za to wszystko jesteśmy rozliczani, a na koniec sezonu będzie klasyfikacja teamów studenckich – podsumowuje Kacper. – Byliśmy już na torze Monza we Włoszech i w Pau we Francji. To jest tak wielki świat, że aż ciężko opisać, co tam się dzieje. To świetna przygoda i niezwykłe doświadczenie.

Jeśli chcecie śledzić poczynania Kacpra na torach GT4 zapraszamy na facebooka 

ktm_1_1

UM Pieszyce
Fot.: Joel Kernasenko

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl