Strona głównaAktualnościPierwszy Zjazd Ząbkowiczan oficjalnie potwierdzony

Pierwszy Zjazd Ząbkowiczan oficjalnie potwierdzony

Władze miasta zapraszają na niezwykłe spotkanie, jakim będzie I Zjazd Ząbkowiczan, który odbędzie się w dniach 25 – 27 września 2015 roku. Celem Zjazdu jest uczczenie 70-lecia polskiej obecności w Ząbkowicach Śląskich, 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich oraz umocnienie integracji lokalnego społeczeństwa.

– Ząbkowice Śląskie to miasto, które pamięta o swoich mieszkańcach, zarówno obecnych, jak i tych, którzy żyją dziś w innych częściach Polski, Europy i całego świata. Pragniemy, aby do nas przyjechali wszyscy Ząbkowiczanie, których historia i los pokierował w różne odległe części świata – mówi burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek. Będzie niezmiernie miło gościć Państwa w naszym ukochanym mieście. Jestem przekonany, że I Zjazd Ząbkowiczan będzie wspaniałą okazją do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, których Państwo być może nie widzieliście od lat.

Dla uczestników tego niecodziennego wydarzenia zostaną przygotowane ciekawe atrakcje, m.in. wycieczka po mieście, wystawa „My Ząbkowiczanie – życie mieszkańców Ząbkowic Śląskich w latach 1945 – 2015”, sesja popularnonaukowa o tej samej nazwie, dodatkowo wspólne spotkanie integracyjne. Regionalną tożsamość i tradycje podkreślą „Targi Produktu Regionalnego i Rękodzieła Artystycznego”, na których będzie można zakupić niepowtarzalne rękodzieła oraz produkty spożywcze wyrabiane według receptur i pomysłów producentów z terenu ziemi ząbkowickiej. Nie zabraknie programu artystycznego, zwieńczonego zabawą taneczną.

Osobą odpowiedzialną za przyjmowanie zgłoszeń oraz udzielanie informacji o I Zjeździe Ząbkowiczan jest Ilona Leszczyńska, Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich, ul. 1 Maja 15, tel. 74 816 53 46 lub 74 816 53 66, e-mail: zjazd.zabkowiczan@zabkowiceslaskie.pl

Zapraszam w gościnne progi Ząbkowic Śląskich.

plakaty_a2-zjazd-zabkowiczan-163

UM Ząbkowice

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl