Strona głównaAktualnościPierwszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Pierwszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Bieg odbędzie się 8 marca 2014 roku. Trasa liczy 50 km i przebiegać będzie przez cały grzbiet Karkonoszy. 150 zawodników wyruszy z Karpacza i w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegnie na Śnieżkę, przebiegnie przez Śnieżne Kotły, Szrenicę. Meta zawodów ulokowana jest na Polanie Jakuszyckiej.

Bieg będzie upamiętnieniem życia i dokonań Tomka Kowalskiego, który był nie tylko alpinistą ale również ultramaratończykiem. Będą to zawody trudne i wymagające, tak jak cele, które stawiał sobie Tomek. Kochał wyzwania, to one napędzały jego życie i pozwalały mu dokonywać rzeczy wyjątkowych. Ten bieg to także szansa dla zawodników na pokonanie własnych słabości.

plakat

Zimowy Ultramaraton Karkonoski ze względu na porę roku, w której jest organizowany nie będzie zwyczajnym długodystansowym biegiem. Nie będzie także biegiem dla każdego zawodnika.

Jego uczestnikami są tylko ci, którzy mają już doświadczenie w długotrwałych biegach górskich, a także wiedzą z czym związane jest poruszanie się zimą w górach. Każdy biegacz biorący udział w zawodach powinien bardzo dobrze znać swój organizm, mieć pewność swoich umiejętności oraz być przygotowanym na walkę w trudnych warunkach, gdzie poza świetną kondycją i przygotowaniem sprzętowym jak nigdzie indziej potrzebna jest wola walki.

Zawodnicy przebiegną przez Karpacz, Przełęcz Okraj, Śnieżkę, Schronisko Dom Śląski, Schronisko Odrodzenie – Przełęcz Karkonoską , Śnieżne Kotły, Halę Szrenicką. Zapraszamy do kibicowania i dopingowania na górskich szlakach.

W piątek o godz.20.00 zostanie wyświetlony film o Tomku Kowalskim. Zapraszamy również na metę zawodów, która ulokowana jest na Polanie Jakuszyckiej oraz na ceremonię wręczenia nagród,która odbędzie się w Domu Wczasowym Mieszko w Karpaczu.

1503831_255519611278857_803430244_n

Patronat nad imprezą objęły m.in. KW Warszawa, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.

Strona internetowa biegu

Oficjalny fanpage na facebooku

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl