Strona głównaAktualnościPierwszy miejski Dom Seniora w Wałbrzychu

Pierwszy miejski Dom Seniora w Wałbrzychu

Dom Seniora Rusionowa to pierwsza miejska placówka opieki nad osobami starszymi. Dzisiaj w obecności ministra Jarosława Dudy Prezydent Wałbrzycha dokonał uroczystego otwarcia.

.

.

– Ten dom jest wyrazem ogromnej troski władz miasta o seniorów. Jest elementem Miejskiego Programu Rozwoju instytucji opieki nad dziećmi i seniorami. Zmiany demograficzne w Wałbrzychu, jak i całej Polsce dobitnie wskazują, jaki kierunek polityki społecznej powinien być wyznaczony. W Wałbrzychu realizujemy to konsekwentnie od dwóch lat – mówił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Liczba mieszkańców Wałbrzycha w domach opieki społecznej stale rośnie. Koszt pobytu 180 mieszkańców Wałbrzycha w 2012r. wyniósł ok. 5 milionów zł. Większość z nich przebywa w ośrodkach poza miastem. Co roku ok. 50-70 wałbrzyszan stara się o przyjęcie do ośrodka opieki.

Dom Seniora Rusinowa może przyjąć 50 mieszkańców. W nowej placówce znalazło pracę kilkudziesięciu wałbrzyszan.

– Przy każdym pokoju jest toaleta z łazienką przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w Domu Seniora jest jadalnia, gabinet medycznej pomocy doraźnej, pomieszczenie do terapii i rehabilitacji, pokój gościnny i pomieszczenia techniczne. Jest także winda – mówi dyrektor Domu Dorota Zarzycka.

– Odwiedzając dzisiaj w Wałbrzychu nowo powstałe żłobki, domy dziecka i ten dom seniora mogę zaświadczyć, że Wałbrzych stanowi przykład dobrych praktyk dla innych samorządów w Polsce. Doskonale rozumiecie współczesne problemy społeczne i skutecznie sobie z nimi radzicie, wykorzystując wasz program, który w skrócie nazywam „Od Malucha po Seniora”. Gratuluję – mówił Jarosław Duda, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Prezydent Wałbrzycha zaprezentował również Miejski Program Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi i Osobami Starszymi

ZOBACZ PROGRAM

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl