Strona głównaAktualnościPierwszy dzień zawodów Strzegom Horse Trials za nami

Pierwszy dzień zawodów Strzegom Horse Trials za nami

Dzisiaj rozegrana została pełna próba ujeżdżenia CI-short1*J, w której najlepszy wynik uzyskała polska zawodniczka Małgorzata Cybulska. Za nami także pierwsza część próby ujeżdżenia dla konkursów CI-short1* i CI-short2*. Jutro druga część, w której zobaczymy pozostałych zawodników zgłoszonych do tych konkursów.

W próbie ujeżdżenia konkursu CI-short1*J wystartowało 24 zawodników. Najlepszy wynik (72,73%) uzyskała reprezentantka Polski Małgorzata Cybulska, startująca na 7-letnim hanowerskim wałachu Sir Scotty. Drugie miejsce zajął Filippo Gregoroni z Włoch na Drop of Jupiter (69,20%), trzecie – Gerdine Frens z Holandii na Wischfull Thinking (68,75%).

W CI-short1* po pierwszej części próby ujeżdżenia prowadzi reprezentant Szwajcarii Felix Vogg na Cleveland III. Jego przejazd został oceniony na 73,86%. Drugi najlepszy wynik (72,84%) należy do pary Merel Blom (Holandia) i The Quizmaster. Trzecie miejsce, jak na razie przypada reprezentantce Austrii Katrin Khoddam-Hazrati, startującej na klaczy Vienna 77, (71,93%). Z Polaków najlepiej zaprezentował się Kamil Rajnert, dosiadający 6-letniej klaczy Libertina. Para ta zajmuje obecnie szóste miejsce.

W „dwóch krótkich gwiazdkach” po pierwszej części próby ujeżdżenia prowadzą Niemcy. W pierwszej dziesiątce mamy aż sześciu reprezentantów tego kraju. Najlepszy wynik z ujeżdżenia (74,90%) uzyskała zawodniczka o polsko brzmiącym nazwisku Julia Krajewski, startująca na 14-letnim wałachu London-Return OLD. Druga jest jej drużynowa koleżanka Carolin Thenhausen na Don Diego 39 (74,79%). Trzecie miejsce aktualnie zajmuje Csaba Sarkozi z Węgier (72,92%), startujący na PK Halle Berry.

Najlepszy z Polaków startujących w tym konkursie jest Pawel Spisak na klaczy polskiej hodowli Strona II.

cic1_images_2015_Aktykuly_thumb_medium620_400

Tekst, foto – Strzegom Horse Trials

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl