Strona głównaAktualnościPierwsze prace na odkrytym basenie w Świdnicy zakończone (FOTO)

Pierwsze prace na odkrytym basenie w Świdnicy zakończone (FOTO)

Pozytywnym odbiorem technicznym w poniedziałek 23 maja zakończono pierwszy etap przebudowy basenu odkrytego przy ulicy Śląskiej – jednej z najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji związanych z obiektami rekreacyjnymi w Świdnicy. Prace wpłyną na poprawę komfortu korzystania z kąpieliska.

Roboty budowlane na terenie i w najbliższym sąsiedztwie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  trwały od marca do połowy maja. Między innymi powstała nowa stacja filtrów węglowych, remont przeszła instalacja do napełniania i opróżniania basenów, uzupełniono ubytki w nieckach, uszczelniono i pomalowano je. Rozebrana została nieużywana od kilku lat i będąca w złym stanie technicznym wieża do skoków. Co więcej, obiekt przeszedł tradycyjne odświeżenie przed rozpoczynającym się za około miesiąc sezonem

– Wykonane w tym etapie prace już w tegorocznym sezonie wpłyną na komfort naszych gości i wyższy standard naszych usług. Nowa stacja filtrów wody oznacza jeszcze czystszą wodę w basenach. Poza tym, co jest dla nas szczególnie ważne, uniezależniamy się od poziomu i jakości wody w Bystrzycy, ponieważ mamy już możliwość czerpania wody również z wodociągów – tłumaczy Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Warto nadmienić, że do końca lipca powstać ma dokumentacja projektowa przebudowy basenów. Wykonawcą projektu jest firma Archiprojekt z Lubina.

Składający się z czterech niecek kompleks basenów przy ulicy Śląskiej jest jednymi z największych otwartych obiektów tego typu w Polsce. Oddano go do użytku w roku 1928, jako rezerwowe miejsce przygotowań kadry Niemiec na Olimpiadą w Berlinie w 1936 roku.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl