Strona głównaAktualnościPentair wybuduje drugi zakład w Dzierżoniowie

Pentair wybuduje drugi zakład w Dzierżoniowie

Do dwustu miejsc pracy powstanie docelowo w drugiej już fabryce Pentair Poland w Dzierżoniowie. W środę 8 października wkopano kamień węgielny pod kolejny zakład, którego budowa rozpocznie się na początku 2015 roku.

Pentair działa w dzierżoniowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 2007 roku. Firma zatrudnia dziś 180 osób, ma 10 tys. m2. W pierwszych dwóch latach działalności nowego zakładu zatrudnienie znajdzie pięćdziesiąt osób, m.in. operatorzy maszyn CNC, technicy i inżynierowie. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że po uruchomieniu wszystkich linii produkcyjnych zatrudnienie może wzrosnąć o kolejne 200 osób.

Nowy zakład będzie większy od istniejącego, jego powierzchnia będzie miała ponad 16 000 m2. Oprócz produkowanych dziś szaf o obudów dla przemysłu w Dzierżoniowie wytwarzane będą także zespoły kabli grzejnych i urządzenia klimatyzacyjne do szaf sterowniczych. W naszym mieście powstanie także magazyn wyrobów gotowych dla produktów produkowanych w Pentair Poland.

Szacowny koszt inwestycji to kwota około 50 mln zł. Rozpoczęła ją oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, w którym uczestniczył także burmistrz Dzierżoniowa.

– Miałem to szczęście, że byłem świadkiem powstawania firmy Pentair w Dzierżoniowie od pierwszych dni rozmów o zakładzie, a potem jego rozwoju, aż do teraz, gdy zdecydowali Państwo o jego rozbudowie – mówił Marek Piorun, deklarując dalszą pomoc miasta dla inwestorów.

Pentair 3

W podwaliny nowego budynku wmurowana zostanie tzw. kapsuła czasu, w której znajdą się ku pamięci przyszłych pokoleń zdjęcia obecnego zakładu, akt decyzji o rozbudowie podpisany przez władze samorządowe i władze firmy, polskie monety, pamiątkowy medal z Dzierżoniowa i monety okolicznościowe, które można wybić w miejskiej mennicy.

W trakcie uroczystości posadzono również drzewo i odsłonięto tablicę ku czci Dietera Wufki, zmarłego w 2013 r. członka Zarządu Pentair Polska.

Pentair 2

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl