Strona głównaAktualnościPark Nauki i Zabawy przy Miejskiej Szkole Podstawowej w Jedlinie-Zdroju

Park Nauki i Zabawy przy Miejskiej Szkole Podstawowej w Jedlinie-Zdroju

Projekt pn. „Park Nauki i Zabawy przy Miejskiej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jedlinie – Zdroju, jako sposób aktywnego spędzania wolnego czasu”, przy finansowym wsparciu Funduszu Toyoty rozpoczęty.

„Park Nauki i Zabawy” znajdować się będzie tuż za szkołą na terenie przylegającym do dwóch ścian budynku szkolnego. Projekt przewiduje:
1. zaadaptowanie terenu oraz wyznaczenie alejek spacerowych i miejsc do gier, tablic, ławeczek,
2. przemalowanie dwóch ścian muru oporowego przy szkole,
3. zakup i montaż czterech gier planszowych, plenerowych, w tym przestrzennych szachów do gry na trzy osoby,
4. Zakup i montaż czterech tablic informacyjno-edukacyjnych.

W trakcie zajęć prowadzonych w „Parku Nauki i Zabawy ” uczniowie będą rozwijać swoją naturalną aktywność ruchową, rywalizować w grach, prowadzić badania i obserwacje, dbać o swój teren wzbogacając go o własne pomysły zrodzone podczas nauki i zabawy. W roku szkolnym będą organizowane cykliczne zajęcia z matematyki, przyrody, historii, języka polskiego, wychowania fizycznego i zachowań ekologicznych.

Na zakończenie realizacji projektu zostanie zorganizowany Festiwal Nauki i Zabawy, podczas którego nastąpi otwarcie „Parku Nauki i Zabawy”. W Festiwalu wezmą udział uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka, ich Rodzice, nauczyciele, Darczyńcy, osoby chętne, media.

Będzie to jednocześnie okazja do prezentacji i podziękowań fundatorom za wkład wniesiony w powstanie tak potrzebnego „Parku Nauki i Zabawy”.

 Źródło: Jedlina Zdrój

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl