Strona głównaAktualnościPark Miniatur Zabytków Dolnego Śląska wkrótce się powiększy

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska wkrótce się powiększy

W dniu 20 lipca br. w kowarskim ratuszu została podpisana umowa dzierżawy gruntu na potrzeby rozbudowy kowarskiego Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Umowę podpisał Marian Piasecki – właściciel Parku oraz Bożena Wiśniewska – Burmistrz Miasta Kowary. Przedmiotem umowy jest dzierżawa nieużytków (ok. 3 tys. m2) będących własnością miasta.  


Dzięki podpisaniu tego dokumentu Park Miniatur ma szansę w końcu zbliżyć się do centrum Kowar, a leżące do tej pory odłogiem nieużytki przestaną szpecić i zostaną nareszcie turystycznie zagospodarowane. Niebawem do Parku Miniatur będzie można dotrzeć nie tylko od strony ulicy Zamkowej, ale również od ulicy Klonowej nową bramą i wygodnym traktem, który na swój koszt wykona Pan Marian Piasecki.

Warto dodać, że dzięki wcześniejszemu pozyskaniu przez Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska ok. 2,5 tys. m2 gruntu właściciel Parku stworzył nowa turystyczną atrakcję Kowar pn. „Pałacowa Bawialnia”, która jest wyjątkowym placem zabaw z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców miasta Pan Marian Piasecki wprowadził także specjalną 50% zniżkę specjalnie dla kowarzan za korzystanie z atrakcji „Pałacowej Bawialni”.

My również zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz turystów do wizyty w tym turystycznym magnesie miasta i poznanie rozbudowanego  Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.

Więcej o atrakcjach Park Miniatur na stronie: http://park-miniatur.com/pl/ 

parkminiatur_kowary

UM Kowary, fot. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl