Strona głównaAktualnościPark Miejski w Bielawie zyska nowe oblicze

Park Miejski w Bielawie zyska nowe oblicze

Rozpoczęły się przygotowania do modernizacji Parku Miejskiego, która sprawi że za kilka miesięcy stanie się on wspaniałą atrakcją dla mieszkańców i osób odwiedzających Bielawę.

W miniony piątek 28 lutego w porozumieniu z Polskim Związkiem Wędkarskim, miasto przystąpiło do osuszania parkowych stawów. Proces musi się bowiem zakończyć przed okresem lęgowym kaczek. Ryby zamieszkujące stawy w Parku Miejskim zostaną odłowione i przetransportowane przez Polski Związek Wędkarski do stawu Cegielnia. Osuszenie na terenie parku dwóch stawów jest niezbędne, aby móc przystąpić do ich kompleksowego remontu i w konsekwencji połączenia ze sobą.

Wspomniane prace odbywają się w ramach unijnego projektu, ponieważ Bielawa pozyskała fundusze europejskie w wysokości 2 mln złotych na modernizację Parku Miejskiego. Dzięki środkom zewnętrznym i z budżetu miasta, pojawią się tutaj między innymi nowe alejki, ławki, dodatkowe nasadzenia, oświetlenie, ogrody z interesującą roślinnością oraz całkowicie odnowione i połączone stawy wodne.Na terenie parku  wybudowany zostanie również trakt linowy dla dzieci i młodzieży oraz umieszczone będą tablice informacyjne dotyczące pomników przyrody i siedlisk zwierzęcych.

Realizacja inwestycji zakończy się we wrześniu. Obecnie trwa proces wyboru najkorzystniejszej oferty.

Źródło: UM Bielawa

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl