Strona głównaAktualnościProjekt Parku Asów Lotnictwa w Świdnicy

Projekt Parku Asów Lotnictwa w Świdnicy

W środę 30 października na zaproszenie władz miasta w wieży ratuszowej odbyła się prezentacja projektu zagospodarowania parku przy ulicy Sikorskiego. 

Praca została wykonana w ramach pracy magisterskiej na kierunku Architektura Krajobrazu wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej przez inż. Architektury Krajobrazu Konrada Tondery pod nadzorem promotora dr. Inż. arch Krzysztofa Wielgusa.

Koncepcja zakłada utworzenie na terenie parku 6 stref funkcjonalnych:
– Park Asów Lotnictwa
– Park Twierdzy Świdnica
– Park Przyrody
– Park Zabaw
– Reprezentacyjna Strefa Wejściowa
– Parking

Całość kompleksu łączyły by szlaki ścieżek tematycznych, na których znajdowałby się akcenty tematyczne dla danego obszaru, jak również park linowy planowany na terenie Parku Twierdza teren zrujnowanego amfiteatru.

Pomysł według nas, jak najbardziej warty przemyślenia, po wprowadzeniu w ramach konsultacji społecznych poprawek planistycznych, można by śmiało myśleć nad realizacja przedsięwzięcia. Park mógłby zostać ciekawą atrakcją dla aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców i turystów.

Jak twierdził na spotkaniu wiceprezydent Ireneusz Pałac jest to wstęp do dialogu nad przyszłością tego miejsca. I jeszcze daleko do określenia terminu rozpoczęcia faktycznych prac zmierzających do rewitalizacji parku.

Mamy nadzieję, że władzom uda się aktywnie zaangażować, w pozyskanie środków zewnętrznych na dofinansowanie tej inwestycji. Aby teren efektywnie wykorzystać, potrzebne będą spore nakłady finansowe.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem oraz poniższą lekturą, a także do wyrażania swoich opinii na ten temat.

Koncepcja PDF
http://www.pdf-archive.com/2013/10/31/park-ikorskiego-koncepcja-widnica/
O projekcie
www.historialotnictwa.com/index.php/park-asow-lotnictwa-w-swidnicy

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl