Strona głównaAktualnościOtwarto Stadion Lekkoatletyczny w Kamiennej Górze

Otwarto Stadion Lekkoatletyczny w Kamiennej Górze

W niedzielę (13 kwietnia), przed startem biegu Zdobywca Góry Parkowej, oficjalnie oddana do użytku została infrastruktura lekkoatletyczna na Stadionie Miejskim przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze.

W uroczystym przekazaniu obiektu sportowego po remoncie wzięli udział: gospodarz wydarzenia – burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek, posłowie Ryszard Zbrzyzny i Henryk Kmiecik, wicemarszałek Dolnego Śląska dr Jerzy Tutaj, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Grażyna Malczuk, radna wojewódzka Iwona Krawczyk, zastępca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Dominik Kłosowski, starosta kamiennogorska Ewa Kocemba, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Mankiewicz oraz część kamiennogórskich radnych.

Modernizacja infrastruktury lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego przy ul. Słowackiego sfinansowana została w połowie z budżetu Miasta Kamiennej Góry oraz w połowie przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Jej całkowity koszt wyniósł niecałe 625 tys. zł.

W ramach zadania powstały:

– 4-torowa bieżnia z nawierzchni poliuretanowej o długości 400 m

– skocznia w dal z nawierzchni poliuretanowej wraz z piaskownicą

– rozbieg do skoku wzwyż wraz ze stojakiem i materacem zeskokowym

– rozbieg do rzutu oszczepem

– koło do pchnięcia kulą

– chodniki

– ogrodzenie bieżni

TAD_2767

Podsumowując realizację inwestycji, burmistrz Krzysztof Świątek powiedział, że stadion wraz z całą infrastrukturą służyć będzie wszystkim mieszkańcom Kamiennej Góry, szkołom, stowarzyszeniom sportowym, sportowcom wyczynowym i amatorom. Podkreślił, że jest to kolejna, zrealizowana w ostatnim czasie przez Miasto inwestycja, służąca całej społeczności kamiennogórskiej i wzbogacająca ofertę miasta. Zapowiedział również dalszą modernizację stadionu oraz innych obiektów.

Wicemarszałek Jerzy Tutaj, dziękując za sprawne przeprowadzenie inwestycji, zapewnił, że nie są to ostatnie środki, które popłynęły z Wrocławia na nasze tereny. Potwierdził, zapowiadane już wcześniej, przekazanie znacznej dotacji dla Aglomeracji Wałbrzyskiej, w tym dla Kamiennej Góry. Zapowiedział też szereg inwestycji w infrastrukturę drogową, w tym podjęcie starań o budowę odcinka trasy S3 Bolków – Lubawka, w celu polepszenia komunikacyjności naszych terenów z resztą województwa, kraju i Europy i podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej regionu. Trzymamy więc za słowo.

Dominik Kłosowski przekazał gratulacje i pozdrowienia od wicemarszałka Radosława Mołonia, odpowiedzialnego w województwie za sport oraz odczytał list gratulacyjny od „rodziców chrzestnych” – patronów pomysłu budowy boisk lekkoatletycznych: Ireny Szewińskiej i Andrzeja Karśnickiego –prezesów PKOL.

Poseł Ryszard Zbrzyzny, który przy tej okazji przekazał dwa kaski motocyklowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Medycznego, pogratulował kamiennogórzanom inicjatyw społecznych, których na naszym terenie jest coraz więcej. Wymienił tu między innymi realizowany przez Kamiennogórskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych RAZEM Bieg Zdobywca Góry Parkowej, który stał się już ilościową i jakościową tradycją w naszym mieście. Poseł podkreślił też trafność oddawanej właśnie oficjalnie do użytku inwestycji ze względu na jej użyteczność publiczną. Ten stadion to nie jest pomnik – mówił poseł – to obiekt, który służyć będzie ludziom.

Goście życzyli kamiennogórzanom, aby na tym stadionie odkryty został kolejny talent na miarę największych polskich olimpijczyków.

TAD_2790

Źródło: UM Kamienna Góra

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl