Strona głównaAktualnościOtwarcie Term Cieplickich

Otwarcie Term Cieplickich

W sobotę, 22 lutego po raz pierwszy zostały udostępnione baseny Term Cieplickich dla gości, którzy uzyskali specjalne zaproszenia uczestnicząc w konkursach przygotowanych przez spółkę oraz dla młodzieży z klubów sportowych, podopiecznych z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Oficjalne otwarcie dla wszystkich nastąpi 3 marca br.

Podczas konferencji prezes spółki Zbigniew Kubiela poinformował o dacie otwarcia obiektu dla wszystkich klientów, którzy od poniedziałku, 3 marca będą mogli kupić bilet do Term Cieplickich. W ten dzień obiekt będzie czynny od południa do godziny 22.00. Podana do wiadomości została również wysokość cen biletów. Dwugodzinny pobyt w szczytowych godzinach otwarcia Term będzie kosztował 25 zł, a w cenniku przewidziano zniżki dla dzieci oraz młodzieży uczącej, studentów i seniorów, które wynoszą odpowiednio 50 i 30 procent ceny normalnego biletu.

O Termach Cieplickich…

to kompleks basenów rekreacyjno – sportowych, unikalny w skali województwa dolnośląskiego i całych Karkonoszy. Wyjątkowość Term Cieplickich polega na tym, że wykorzystują wody termalne o niespotykanym w skali europejskiej składzie chemicznym i temperaturze, co ma nieoceniony, dobroczynny wpływ na regenerację całego organizmu. W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny z torami pływackimi; 2 brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne; basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball. Kompleks basenów uzupełniony jest strefą SPA obejmującą: sauny fińskie, saunę parową i infrared, bicze wodne, jacuzzi, tepidarium, grotę śnieżną, fontannę lodową, strefę relaksu z podgrzewanymi leżankami oraz gabinet do masażu. Ponadto w obiekcie znajduje się sala wielofunkcyjna, dająca możliwość prowadzenia szkoleń i strefa gastronomiczna.

Termy w liczbach…

  • powierzchnia użytkowa: 5 690.93 m2,
  • długość: 70.75 m,
  • szerokość: 60.00 m,
  • wysokość: 11.15 m,
  • powierzchnia zabudowy: 3 426.20 m2,
  • kubatura: 38 495 m3,
  • przepustowość: w obiekcie przebywać może jednocześnie w okresie zimowym około 350 osób, a w okresie letnim około 450 osób,
  • całkowita powierzchnia lustra wody: 1155 m2

Źródło: UM Jelenia Góra

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl