Strona głównaAktualnościOtwarcie Strefy MTB Sudety oraz I Wyścig MTB „Podziemia Osówki”

Otwarcie Strefy MTB Sudety oraz I Wyścig MTB „Podziemia Osówki”

Podziemne Miasto „Osówka”, Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Strefa MTB Sudety zapraszają na i I WYŚCIG MTB „PODZIEMIA OSÓWKI” i Finał I Pucharu Strefy MTB Sudety, który rozpocznie się o godzinie 10.30 na stadionie w Głuszycy. 

I WYŚCIG MTB „PODZIEMIA OSÓWKI” to kontynuacja 10-letniej tradycji organizowania maratonów MTB w Głuszycy. Tym razem będzie to wyjątkowe spotkanie gdyż o godz. 9.30., na godzinę przed startem maratonu, przedstawiciele gmin, nadleśnictw i stowarzyszenia oficjalnie otworzą Strefę MTB Sudety. Głuszycki wyścig jest też finałem I Pucharu Strefy MTB Sudety w którym to Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich funduje główne nagrody w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn.

Strefa MTB Sudety to produkt turystyczny, który swoim zasięgiem obejmuje tereny od Mieroszowa aż do Srebrnej Góry.  Strefa MTB Sudety jest to system 21 tras MTB o łącznej długości 497 km, utworzony na obszarze 8 miejscowości (Bielawa, Dzierżoniów gm. wiejska, Głuszyca, Mieroszów, Nowa Ruda gm wiejska, Pieszyce, Stoszowice, Walim) i 4 nadleśnictw (Bardo, Jugów, Świdnica, Wałbrzych). Obejmuje on całe Góry Sowie i Suche, część G. Wałbrzyskich, Pasma Lesistej i Mieroszowskich Ścian w G. Stołowych.

Jest to największy i pierwszy w Polsce system górskich tras rowerowych budowanych z takim rozmachem, który ma na celu wpływać na rozwój regionu oraz zbudowanie trwałego skojarzenia z produktem jako „Najlepsze Miejsce dla Fanów Kolarstwa Górskiego w Polsce”.

Tworzące go Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety planuje w kolejnych latach rozbudowę systemu o trasy singeltrack, tworzenie infrastruktury dla rowerzystów, certyfikację bazy noclegowej, gastronomicznej i usługowej. Projekt jest realizowany dzięki zaangażowaniu pasjonatów kolarstwa górskiego wspomaganych przez sprawnych organizatorów tworzących stowarzyszenie oraz w/w gminy i nadleśnictwa. Na obszarze Strefy MTB Sudety znajdziecie Państwo oprócz doskonale przygotowanych tras wiele atrakcji turystycznych oraz miejsc do aktywnego wypoczynku oraz nietuzinkowych, często tajemniczych zabytków.

Oznakowywanie tras w górach jest już na ukończeniu a obecnie trwa montaż tablic informacyjnych w Punktach Dostępu. Swój finał ma również wydanie papierowej mapy Strefy MTB Sudety w unikatowej skali 1:25 000 którą będzie można za kilka dni nabywać.

Więcej informacji na Facebook- u pod adresem : www.facebook.com/pages/Strefa-MTB-Sudety.

plakat mtb guszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl