Strona głównaAktualnościOtwarcie sezonu w Zieleńcu niebawem, w sobotę ruszają pierwsze wyciągi

Otwarcie sezonu w Zieleńcu niebawem, w sobotę ruszają pierwsze wyciągi

Zima na dobre zagościła w polskich górach. Przymrozki i opady śniegu pozwoliły na ponowne uruchomienie śnieżnych armatek również w stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena, gdzie w najbliższy weekend uruchomione zostaną pierwsze wyciągi. Natomiast oficjalne otwarcie sezonu nastąpi w ciągu kilku następnych dni, o czym stacja z wyprzedzeniem poinformuje.

Zieleniec Ski Arena ogłosił pełną gotowość na sezon 2018/2019. Po weekendowym ociepleniu, wszystkie armatki od kilku dni pracują praktycznie bez przerwy i z pełną mocą, dzięki czemu coraz grubsza pokrywa śniegu zaczyna przykrywać zielenieckie stoki. Na niektórych z nich jest już na tyle wystarczająca, że w najbliższą sobotę i niedzielę (1-2 grudnia) otwarte dla narciarzy zostaną pierwsze wyciągi:

• Nartorama – Patyczak I (N3 – 215 m) • Patyczak II (N4 – 117 m) • Mieszko – kanapa 4 osobowa (M1 – 494m
Będą to swego rodzaju przedsezonowe testy, których jednak nie należy wiązać z oficjalnym początkiem sezonu.
Wspomniane wyciągi czynne będą od godziny 9:00 do 16:00, a cennik przedstawiać się będzie następująco:
70 normalny / 60 ulgowy za karnet 7h (ważny 9 – 16) 40 normalny / 35 ulgowy za karnet 2h 50 normalny / 45 ulgowy za karnet 4h
Dokładna data uruchomienia całego ośrodka nie jest jednak jeszcze ustalona. Wynika to wyłącznie z potrzeby optymalnego przygotowania wszystkich tras, aby uroczyste otwarcie sezonu nie okazało się falstartem. Śniegu w Zieleńcu już jest sporo, jednak przedstawiciele stacji chcą mieć pewność, że warunki jakie zastaną narciarze, będą dla wszystkich zadowalające. Obecnie aura w Zieleńcu sprzyja naśnieżaniu – temperatura oscyluje w okolicach -8 stopni.
„Nauczeni doświadczeniem ostatnich lat wolimy z otwarciem całej stacji poczekać kilka dni dłużej, ale mieć pewność, że jakość panujących na stokach warunków będzie odpowiednia” – mówi Grzegorz Głód, menedżer zielenieckiej stacji. „Prognozy pogody wyglądają bardzo dobrze, przymrozki pozwalają na sukcesywne zwiększanie pokrywy śniegu. Jeśli wszystko będzie szło jak do tej pory, najpewniej w drugi weekend grudnia uroczyście otworzymy narciarski sezon” – dodaje Grzegorz Głód.

Co czeka nas w Zieleńcu w tym sezonie? Najważniejszą z punktu widzenia narciarzy informacją jest oddanie do użytku nowej kolej kanapowej – G10 Grappa, która wywiezie pierwszych narciarzy najprawdopodobniej jeszcze przed świętami. Aktualnie trwa montaż górnej i dolnej stacji oraz instalacja liny.
Kolej będzie wyposażona w 4-osobowe kanapy i zlokalizowana w środkowej części góry Szerlich w centralnym miejscu Zieleńca, tuż obok znajdującego się w tym miejscu niegdyś wyciągu orczykowego N10.
Sam sezon upłynie oczywiście pod znakiem #szusowanka przez 150 dni. Ośrodek czynny będzie codziennie od godziny 9:00 do 21:00, wyjątkiem będzie tu Wigilia (jazda do godziny 16:00) oraz Sylwester, kiedy nocna zabawa na śniegu trwać będzie do godziny 1:00.
Pomijając tradycyjny w ciągu roku okres świąteczny i zimowych ferii, w trackie sezonu odbędzie się w Zieleńcu wiele zawodów oraz imprez towarzyszących, w tym przede wszystkim te dla całych rodzin oraz przedstawicieli najmłodszego pokolenia narciarzy i snowboardzistów. Wspomnieć należy w tym przypadku przede wszystkim o najstarszym w regionie cyklu zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy, którego 24 edycja odbędzie się w tym sezonie i który na stałe wszedł już do kalendarza sportowych wydarzeń na Dolnym Śląsku.

Przez cały sezon 2018/2019 trwać będzie w Zieleńcu także specjalna akcja społecznoedukacyjna „Bezpieczne Szusowanko” organizowana wspólnie z Wałbrzysko-Kłodzką Grupą GOPR. Jej dwoma głównymi celami są jest odpowiedzialne uprawianie narciarstwa i korzystanie z narciarskich stoków oraz propagowanie aktywnego trybu życia z podkreśleniem walorów sportów zimowych. Oprócz materiałów edukacyjnych i poradnikowych publikowanych na stronie internetowej, organizatorzy akcji zapraszają odbywać się będą co tydzień w Vital & SPA Resort Szarotka.

Dokładna data oficjalnego otwarcia sezonu zostanie podana najszybciej jak będzie to możliwe na stronie internetowej ośrodka (www.zieleniec.pl) oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Zieleniec Ski Arena należy do jednego z największych w Polsce ośrodków narciarskich. Narciarze mają tu do dyspozycji 29 wyciągów i kolei ( na co składa się także 6 nowoczesnych kanap w tym jeden wyciąg kanapowo-gondolowy) oraz 23 kilometry doskonale przygotowanych i o zróżnicowanym stopniu trudności tras. Większość z nich jest oświetlona, dzięki czemu narciarze mogą szusować do godziny 21:00.
Oprócz bogatej infrastruktury narciarskiej, Zieleniec posiada także bardzo atrakcyjną bazę noclegową (1500 miejsc) oraz znakomitą kuchnię (restauracje i bary), a także liczne wypożyczalnie sprzętu oraz narciarskie szkoły. Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuję w Zieleńcu jeden karnet.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl