Strona głównaAktualnościOtwarcie Sezonu Turystycznego w Książęcym Grodzie

Otwarcie Sezonu Turystycznego w Książęcym Grodzie

Pokazy pojedynków rycerskich i walki w kręgu, tańce słowiańskie, dworskie, plebejskie i żonglerka flagami, a także koncerty gry na dudach, konkursy i wiele innych atrakcji czekać będzie na wszystkich w dzień Otwarcia Sezonu Turystycznego w Ząbkowicach Śląskich.


Już 6 kwietnia w sobotę, w ruinach zamku przeniesiemy się w czasie do średniowiecznej osady. Podczas słuchania opowieści o słowiańskiej kuchni, skosztujemy warzoną na paleniskach w średniowiecznych kotłach kaszę z mięsem i warzywami. Odwiedzimy także zbrojownię, gdzie można przymierzać hełmy, pancerze oraz uzbrojenie dawnych wojów. Nauczymy się produkcji krajek oraz tkania na bardzie, a u snycerza przyglądniemy się pracy dawnego rzeźbiarza, zaś na stoisku muzycznym poznamy historię instrumentów we wczesnym średniowieczu. W skład obozowiska wchodzić będzie także ogromny namiot książęcy, wewnątrz którego na sali tronowej zasiadać będzie król, a całości dopełnią średniowieczne meble, ręcznie tkany kilim, bogate sprzęty codziennego użytku, skóry, kotły,  uzbrojenie oraz naczynia z tamtych czasów.

Ponadto w programie Otwarcia Sezonu Turystycznego odbędzie się cykl gier i zabaw zarówno dla dzieci jak i dorosłych m.in. strzelanie z łuku, miotanie oszczepem, rzut podkową, średniowieczny Strongmen, Zerwikaptur oraz łowy na grubego zwierza. Dodatkowo będziemy świadkami chrztu Mieszka I, którego inscenizację odegrają członkowie Drużyny Wojów Piastowskich Jantar.

Już dziś warto zaplanować kwietniową sobotę tak, by odwiedzić książęcy gród w Ząbkowicach Śląskich i przenieść się w czasy średniowiecza i razem z nami przeżyć niezapomnianą przygodę!

UM Ząbkowice Śląskie

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl